RTU notiks koka amatniecības vasaras skola

4. augusts, 2017

No 14. līdz 25. augustam notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) starptautiskā koka amatniecības vasaras skola «Woodcraft and Art Summer School», kurā 27 studenti no 12 valstīm apgūs koka apstrādes un dizaina teorētiskās un praktiskās iemaņas. Vasaras skolu organizē RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes Dizaina tehnoloģiju institūts (DTI) sadarbībā ar RTU Starptautiskās sadarbības departamentu, un tā norisināsies DTI telpās Rīgā un Vienkoču parkā Līgatnē.

Vasaras skolas tēma saistīta ar Latvijā vēsturiski populāro materiālu – koku un tā izstrādājumu dizainu vēsturē un mūsdienās, «spēlēm» ar dažādu koksni, kas iegūstama Latvijā, latvisko koka izstrādājumos, radošu domāšanu un «dari pats» pieeju, radot sava darba pievienoto vērtību, iespaidojoties no latviešu senajiem vai mūsdienu darbiem, dekorējot, funkcionāli apdarinot un rotājot.

Vasaras skolā studentiem būs iespēja ne tikai gūt izpratni par koka dizainu, materiāliem, tehnoloģijām, savienojumiem, bet arī apgūt koka izstrādājumu izgatavošanas prasmes. Programmā iekļautas lekcijas un praktiskie darbi, prezentācijas, diskusijas, ekskursijas uz uzņēmumiem, muzeju apmeklējumi un sociālā programma. Vasaras skolas dalībniekiem būs iespēja strādāt ar koku DTI darbnīcā un Vienkoču parkā, izgatavojot dažādus sadzīves priekšmetus, kurus atgriežoties dzimtenē varēs ņemt līdzi.

RTU DTI speciālistu un kokapstrādes meistaru vadībā studenti apgūs teorētiskās zināšanas un praktiskās iemaņas, projektējot un veidojot koka izstrādājumus, izmantojot tradicionālos un mūsdienu kokapstrādes instrumentus. Vasaras skolas pasākumus vadīs Latvijas kokapstrādes nozares vadošie eksperti – dizaineri, amatnieki, tehnologi, dizaina inženieri, kā arī pieaicinātie speciālisti.

RTU DTI Koka tehnoloģiju darbnīcā, Ķīpsalas ielā 6, Rīgā, vasaras skolas dalībnieki apgūs iemaņas darbā ar kokapstrādes darbagaldiem. Otra vasaras skolas programmas daļa notiks Vienkoču parkā un Kokamatniecības muzejā Līgatnē, kur dalībnieki gūs iemaņas darbā ar rokas kokapstrādes instrumentiem, apstrādājot vienkoci (apaļkoku) un izgatavojot izcirstus vienkočus – siles un traukus.

RTU koka amatniecības vasaras skola norisinās jau otro gadu. Pagājušā gadā tās tēma bija «Journey Beyond the Traditional Wooden Craft and Art», un tajā piedalījās 13 studenti no sešām valstīm.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

4. augusts, 2017 plkst. 15:57