RTU Doktorantūras skola atzīmē gada jubileju

23. novembris, 2011

Otrdien, 29. novembrī, RTU Doktorantūras skola ar dzimšanas dienas torti un vienu svecīti atzīmēs gada jubileju un turpinās semināru ciklu «Promocijas darba sagatavošana» ar semināru «Mūsdienu promocijas pētījums: kā tajā nodrošināt novitāti?», kas norisināsies Būvniecības fakultātē, Āzenes ielā 16, 132. auditorijā, no plkst. 17.30–19.30.

Semināru lasīs Karine Oganisjana, RTU Inženierekonomikas un vadības fakultātes Finanšu katedras docente.

Karine Oganisjana CV 435.51 Kb

Lekcijas mērķis – parādīt, kas ir pētījuma attīstības loģika, kādi ir novitātes līmeņi un kāda rakstura novitāte var rasties pētījuma dažādos posmos. Seminārā lektore, pamatojoties uz personīgo pieredzi, salīdzināspētījumu īpatnības eksaktās un sociālās zinātnēs un parādīs jaušo kvalitatīvo un kvantitatīvo pētījumu nozīmi mūsdienu promocijas pētījumuveikšanā.

Lekcijā tiks pamatota nepieciešamība lasīt filozofiskus darbus, kas padara doktorantus par daudzpusīgiem pētniekiem, kuri ir spējīgi izprastproblēmas būtību veselumā. Autore demonstrēs pētījuma teorētiskos aspektus, kas saistīti ar tā novitāti, analizējot konkrētus piemērus no sava un citu pētnieku promocijas darbiem.

Lekcijā būs arī ieteikumi, kā nodrošināt novitāti pētījumā; tie izstrādāti, balstoties uz pasaulslavena izgudrotāja Tomasa Alva Edisona dzīves gadījumiem.

Vēl ir iespējams pieteikties semināru ciklam «Promocijas darba sagatavošana», līdz 28. novembrim plkst. 10, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu.

Semināru ciklā «Promocijas darba sagatavošana» paredzēti vēl divi semināri: 6. decembrī «Promocijas darba veidi, tā saturs: literatūras apskata veidošana» un 13. decembrī «Promocijas darba iesniegšana aizstāvēšanai: process un kārtība Rīgas Tehniskajā universitātē».

Papildu informācija:
RTU Doktorantūras skolas projektu vadītāja Zane Skreija