RTU DITF atklāj jaunu inovāciju istabu «ShowRoom»

25. novembris, 2011

Trešdien, 23. novembrī, Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Lietišķo datorsistēmu institūtā (RTU DITF LDI) starptautiskas konferences ietvaros notika projekta BONITA pasākums «RTU-BONITA-ShowRoom», kurā svinīgi atklāja vienu no sešām projekta laikā iekārtotām telpām (Latvijā – RTU, Somijā, Danijā, Zviedrijā, Polijā, Vācijā).

Skatīt galeriju

bonita_showroom121.jpgBaltijas jūras reģiona INTERREG programmas projekts BONITA  («Driving ICT Innovation − from Science to Practice»),  kurā piedalās arī RTU, viens no galvenājiem mērķiem ir uzlabot Informācijas un komunikācijas  tehnoloģiju, un zināšanu pārnesi no universitātes pētniekiem uz industriju.

Projekta piedalās 16 partneri no  deviņām valstīm (Vācijas, Dānijas, Zviedrijas, Somijas, Latvijas, Igaunijas, Lietuvas, Polijas, Krievijas).

RTU projektā pārstāv  DITF zinātniskas kolektīvs (projekta vadītājs – profesors L. Novickis) un Inovāciju un tehnoloģiju pārneses centrs (centra vadītāja – Laila Eliņa).

RTU Lietišķo datorsistēmu programmatūras  (LDP) profesora grupas  vadītājs, profesors Leonīds Novickis atzina, ka šobrīd projekts atrodaspēdējā fāzē, un to raksturo galvenie iegūtie rezultāti:

• «ShowRooms» – nelielas telpas, kas domātas, lai pētnieki var sagatavot un demonstrēt savus inovāciju risinājumus – šobrīd galvenokārt informācijas tehnoloģiju jomā. Ir aprīkoti stendi, un šobrīd tiek demonstrēti risinājumi, kuri izstrādāti un iegūti projekta ietvaros;
  • tika demonstrēts tīmekļa portāls transporta loģistikā, datorizēta apmācību sistēma un robots. No citiem interesantiem risinājumiem ir virtuālā interaktīvā platforma, kura atļauj modelēt reālas situācijas un apmācīt cilvēkus, kā rīkoties visdažādākajās situācijās – principā tas ir virtuāls trenažieris. Cilvēks var sēdēt pie pults, skatīties kā viss darbojas un atspoguļojas 3D. Viņš visu redz un var izvērtēt, ko izdarījis pareizi, ko nepareizi.

L. Novickis sasniegtos rezultātus pārrunāja ar Brēmenes Universitātes Datoru un komunikācijas tehnoloģiju centra direktoru Mihailu Boronovski (projekta BONITA koordinatoru), kurš atzina, ka RTU «ShowRoom» izskatās labāk un modernāk, kaut arī ir Brēmenes Universitātes telpas prototips. Kā atzina Eiropas partneri, RTU BONITA projektā izveidotā telpa atbilst visaugstākajiem Eiropas standartiem.

L. Novickis arī nosauca RTU telpas priekšrocības un izmantošanās iespējas: «Mēs varam demonstrēt šos risinājumus mācību procesā – lekcijās un praktiskajās nodarbībās. Šī telpa dod iespēju aicināt uzņēmuma pārstāvjus, lai viņi varētu redzēt – kā tas notiek. Tā ir iespēja viņus  ieinteresēt dibināt biznesa attiecības ar mūsu pētniekiem, kuriem istaba sniedz iespēju sagatavot savus eksponātus un ievietot tīmekļa portālā. Mums ir fotokameras, skeneri, digitālās videokameras, kas jaunajiem zinātniekiem sniedz šādu iespēju.»

L. Novickis pie sasniegtā nedomā apstāties – tiks turpināts darbs, proti– gatavots jauns pieteikums, lai attīstītu visu, kas darīts BONITA projektā. «Izmantosim visus iegūtos rezultātus, kā sākuma posmu nākamajiem darbiem. Šobrīd mums jāattīsta informācijas tehnoloģijas pārneses modelis, lai izstrādātais BONITA projekta inovāciju pārneses modelis kļūtu par starptautiski atzītu standartu – tas ir galvenais mūsuvirziens. Un tad mēs to varēsim izmantot Latvijā, lai efektīvāk virzītumūsu inovācijas. Un galvenais, lai palīdzētu Latvijas un, pirmkārt, RTUzinātniekiem atrast potenciālos pasūtītājus no industrijas ne tikai Latvijā, bet arī Eiropā.»

Galveno ieguldījumu «BONITA ShowRoom» iekārtošanā deva LDP struktūrvienības pētnieki A. Jurenoks,  T. Rikure un M. Sotņičoks  profesora L. Novicka vadībā. Eksponātu sagatavošanā piedalījās  arī profesora J. Grundspeņķa zinātniskā grupa (A. Ņikitenko, M. Strautmane, E. Lavendelis).

Latviju projektā pārstāv RTU un Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA).

RTU Informācijas centrs

25. novembris, 2011 plkst. 11:47