RTU Daugavpils filiāle atzīmē 50 gadu jubileju

28. oktobris, 2011

Piektdien, 28. oktobrī, RTU Daugavpils filiāle atzīmē 50. gadadienu. Jubilejai veltītā svinīgā sēde norisināsies plkst. 18 Daugavpils Kultūras un sporta pils Mazajā zālē, Daugavpilī, Smilšu ielā 92.

Rīgas Tehniskās universitātes Daugavpils filiālē jau piecdesmit gadu ritdarbs jauno speciālistu sagatavošanā. Daugavpils filiāle dibināta 1961. gadā. Filiālē pirmajos kursos tiek iegūtas augstākās izglītības pamatzināšanas, bet tālākā specializācija un diplomdarbu aizstāvēšana notiek attiecīgajās fakultātēs Rīgā.

«Lai arī Daugavpils studentu specializācija un diplomdarbu aizstāvēšana notiek attiecīgajās fakultātēs Rīgā, pirmie kursi un augstākās izglītības pamatzināšanas enerģētikā, mašīnzinībās, būvniecībā, ekonomikā un datorzinātnēs tiek gūtas tieši Daugavpilī. Turklāt iecerēts, ka nākotnē profesionālā bakalaura grādu inženierzinātnēs varēsiegūt arī Daugavpilī,» stāsta RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis.

Piecdesmit darbības gadu laikā filiāle kopumā ir sagatavojusi ap 5000 speciālistu. Daudzi filiāles bijušie studenti strādā gan Latgales novada, gan citu Latvijas novadu un ārvalstu prestižākajās institūcijās,uzņēmumos un organizācijās.

Viens no faktoriem, kas nosaka lielo Latgales reģiona jauniešu interesi par inženierzinātnēm, ir ražošanas sektors: reģionā darbojas tādi uzņēmumi kā «Daugavpils lokomotīvju remonta rūpnīca», «Ditton pievadķēžurūpnīca», «Aurora Baltika», «Axon Cable», «Zieglera mašīnbūve» u. c.

RTU Informācijas centrs

28. oktobris, 2011 plkst. 9:52