Preses apskats (14.11.–20.11.2011.)

22. novembris, 2011

Diena, 14/11/2011 lpp.: 10.11 Inga Patmalniece – Katram pacientam savu masku Latvijas Onkoloģijas centra Klīniskās medicīnas fizikas un dozimetrijas daļas veidņu izgatavošanas tehniķis Juris Baumanis un RTU Biomedicīnas inženierzinātņu un nanotehnoloģiju institūta students Eduards Kuberskis rada papildu ierīces staru terapijai. Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Diena, 14/11/2011 lpp.: 10 - 11 Inga Patmalniece – Skenēšana ātrāka un lētāka. Jauna ierīce top dažās nedēļās
RTU studente Karina Ivaņušina ar draugu Artjomu Prokopiško Izgudrotāju dienā demonstrēja pašu radīto skeneri.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

apollo.lv, 15/11/2011 – RTU studenti piedalīsies gaismas festivālā «Staro Rīga!»

delfi.lv, 15/11/2011 – Latvijas izgudrotājiem ir liels potenciāls
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Malienas Ziņas, 15/11/2011 lpp.: 1 Āris Upenieks – Pētīs sabiedrisko transportu Vidzemē
Vidzemes plānošanas reģions noslēdzis līgumu ar RTU par pētījuma veikšanu un publiskā transporta modeļa izstrādi.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Latgales Laiks, 15/11/2011 lpp.: 8 Egita Terēze Jonāne – Līksnas jaunieši pilnveido atpūtas iespējas
5. novembrī Līksnas parkā notika tūrisma un aktīvās atpūtas dažādošanas projekta prezentācija. Projekts tapa ar RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studenta Matīsa Ratnieka atbalstu.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Latvijas Avīze, 16/11/2011 lpp.: 11 Ilze Kuzmina – Augstskolu problēmās vainīga… prese
RTU mācību prorektora Ulda Sukovska viedoklis.

diena.lv, 16/11/2011 – Latvijā norisināsies Tehniskās jaunrades dienas
Tehniskās jaunrades dienas organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra sadarbībā ar RTU Studentu parlamentu un RTU Robotikas klubu. Tehniskās jaunrades dienu darbnīcu vadītāju un treneru lomās iejūtas RTUstudenti.

delfi.lv, 16/11/2011 – Uzņēmums, kas krīzes gados radījis virkni jaunu produktu
SIA «Grandeg» jaunu produktu attīstīšanas nolūkos sadarbojas ar augstskolām – īpaši cieša sadarbība līdz šim izveidojusies ar RTU.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

Diena, 17/11/2011 lpp.: 10 - 11 Elīna Zalāne – Pagaidām interaktīvas lekcijas vien eksaktajiem
RTU Starojuma inženierfizikas profesora grupas docente Maija Jansone uzskaita interaktīvās tāfeles priekšrocības.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

apollo.lv, 17/11/2011 – Rīgā sākas gaismas festivāls «Staro Rīga»
Interesantu objektu «Skaņas noslēpumi» izveidojuši RTU studenti – augstskolas centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, tiks izmantota Heinriha Rubena 1904. gadā izgudrotā ierīce
«Rubens’ tube», kas piemērota skaņas stāvviļņa demonstrēšanai, skaļrunī ierunātās skaņas pārvēršot attēlā.
Pilnu publikācijas tekstu lasiet šeit.

db.lv, 17/11/2011 – Idejai ir nulles vērtība, ja tā neiztur «skaitļu testu»
Intervija ar RTU Vadībzinības katedras docentu un uzņēmēju Jāni Cauni.

tvnet.lv, 18/11/2011 LETA – Bērziņš pasniegs valsts apbalvojumus
Ar Ordeņu kapitula lēmumu par Atzinības krusta piešķiršanu par nopelniemLatvijas valsts labā Atzinības krustu pasniegs RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes profesoram, Latvijas Zinātņu akadēmijas īstenajam loceklim Jānim Krastiņam

Stars, 19/11/2011 lpp.: 4 Inese Elsiņa – Konkurss divpadsmitajiem
Vispārizglītojošo skolu divpadsmito klašu audzēkņi aicināti piedalīties konkursā, kuru rīko RTU sadarbībā ar SEB banku, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Rīgas pilsētas domi.

22. novembris, 2011 plkst. 20:13