Jaunā RTU organisko savienojumu sintēzes laboratorija specializēsies fotonikas materiālu izpētē

6. decembris, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātē (MLĶF) piektdien, 2. decembrī, atklāja organisko fotonikas materiālu sintēzes laboratoriju (OFMS). Tā izveidota kā valsts nozīmes pētniecības centra «Materiālzinātne» sastāvdaļa un darbosies ciešā kontaktā ar Latvijas Universitātes (LU) Cietvielu fizikas institūtu (CFI).

Organisko fotonikas savienojumu sintēzes laboratorijā tiks sintezēti tādi savienojumi, kuriem būs jāspēj reaģēt uz elektromagnētisko starojumu, kā arī būs jārod tādi efekti, kurus varētu izmantot praktiski, stāsta MLĶF dekāns profesors Valdis Kokars.

Laboratorija tiks izmantota studentu apmācības procesā. V. Kokara un profesora Valda Kampara un ķīmijas doktoru vadībā studenti izstrādās savus bakalaura un maģistra darbus fotonikā. Maģistra darbu izstrādātāji varēs specializēties tieši fotonikas materiālu izpētes un sintēzes jomā, norāda V. Kokars.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

6. decembris, 2016 plkst. 11:37