Ievēlēti jaunie LZA korespondētājlocekļi

25. novembris, 2011

Vakar, 24. novembrī, augstu novērtējot viņu zinātnisko darbu, par  Latvijas Zinātņu akadēmijas (LZA) korspodētājlocekļiem tika ievēlēti Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) zinātņu prorektora vietnieks profesors Tālis Juhna, Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes asociētais profesors Māris Turks un Transporta un mašīnzinību fakultātes profesors Andrejs Krasņikovs.

daugulis_olafs.jpgPar LZA ārzemju locekli tika ievēlēts ASV Hjūstonas Universitātes Ķīmijas departamenta asociētais profesors Olafs Daugulis, kurš 1991. gadā ar izcilību absolvēja RTU, iegūstot inženiera ķīmiķa–tehnologa kvalifikāciju. O. Daugulis godam nes pasaulē RTU un Latvijas vārdu un ir viens no augstākās raudzes organiskās sintēzes speciālistiem.

«Par LZA korespondētājlocekļiem ievēlē Latvijā kādā zinātnes nozarē autoritāti ieguvušus zinātniekus, kuri spēj kvalificēti pārstāvēt attiecīgo zinātnes nozari, ekspertēt zinātniskos darbus un savai specializācijai atbilstošos zinātniskos virzienus,» teikts LZA Statūtos.

RTU Informācijas centrs

25. novembris, 2011 plkst. 14:50