Iepazīstina ar grāmatu par ģeodēzijas izglītību un zināti Latvijā

16. februāris, 2012

15. februārī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) galvenajā ēkā Kaļķu ielā 1, 119. telpā notika RTU 150 gadiem veltītās Jāņa Klētnieka grāmatas «Ģeodēzijas izglītība un zinātne Latvijā 1862–1990» atvēršanas pasākums.

Skatīt galeriju

Pasākumā ievadvārdus par autoru un viņa devumu Latvijas ģeodēzijas izglītībā, zinātnē un Latvijas inženierzinātņu vēsturē teica viena no grāmatas recenzentēm, RTU Vēstures muzeja muzeja vadītāja Alīda Zigmunde.

RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis, uzsverot nozīmīgo vēstures lomu – īpaši šajā, RTU 150. jubilejas gadā – apsveica autoru un pasniedza J. Klētniekam RTU Atzinības rakstu.

Pasākuma viesu vidū bija universitātes un fakultātes vadība, kolēģi – mērniecības, ģeodēzijas, astronomijas speciālisti – no LU, LLU, LAA, kā arī vairākām citām sabiedriskām un valstiskām organizācijām.

J. Klētnieks ir Latvijas Zinātņu akadēmijas Goda doktors un ilggadējs RTU docents un ģeodēzijas specialitātes atjaunotājs. Piedalījies grāmatas «Būvniecības izglītība RTU divdesmit gados» (2010) un fotoalbuma «Tilti Latvijā» (2004) izdošanā. J. Klētnieks ir arī apjomīgačetrsējumu pētījuma «Augstākā tehniskās izglītības vēsture Latvijā» (2001–2011) līdzautors.

Monogrāfijas sešās nodaļās atspoguļota ģeodēzijas izglītības un zinātnisko pētījumu situācija augstskolās: Rīgas Politehniskajā augstskolā (1862–1896), Rīgas Politehniskajā institūtā (1896–1918), Latvijas Universitātē (1919–1944), Latvijas Valsts universitātē (1940–1958) un atjaunotājā Rīgas Politehniskajā institūtā (1958–1990). Laikmetu un notikumu kopsakarībās raksturota atsevišķu ģeodēzijas nozaruattīstība, mācībspēku sniegums un ģeodēzijas loma tautsaimniecībā.

Grāmata veltīta Rīgas Tehniskās universitātes 150. gadu jubilejai.

RTU Informācijas centrs

16. februāris, 2012 plkst. 0:00