Vienotā pieteikšanās sistēma

Ir izveidota vienota sistēma, lai pieteiktos pamatstudijām 12 Latvijas augstskolās. Pieteikumu studijām var iesniegt jebkurā no šo augstskolu pieteikšanās punktiem un pieteikties uz jebkuru no šo augstskolu piedāvātajām studiju programmām. Pieteikšanās studijām notiks pēc prioritāšu sistēmas un konkursa rezultātā katrs reflektants iegūs vienu studiju vietu vienā studiju programmā. Uzņemšana pilna laika pamatstudiju programmās notiek konkursa kārtībā pēc centralizēto eksāmenu rezultātiem.

Kā pieteikties studijām?

1. Pieteikties elektroniski var Latvijas valsts portālā latvija.lv no 26.06.2017. plkst. 9. Lasīt tālāk.

Elektroniski reflektants varēs pieteikties pats, kā arī pieteikumu varēs aizpildīt cita persona. Pēc pieteikuma iesniegšanas elektroniski jebkurā no norādītajiem augstskolu uzņemšanas punktiem jāuzrāda nepieciešamie dokumenti un jāapstiprina pieteikums.

SVARĪGI! Elektroniskā pieteikšanās nenozīmē, ka esi pilnībā iesniedzis pieteikumu studijām. Tev noteikti ir jāierodas personiski apstiprināt pieteikumu un uzrādīt nepieciešamos dokumentus jebkurā no uzņemšanas punktiem.

E-pakalpojums ir pieejams ar šādiem autentifikācijas līdzekļiem:

  • Internetbankām (Swedbank, SEB banka, Norvik, Citadele, Nordea, DNB)
  • drošu elektronisko parakstu
  • Ja Jums neviens no iepriekš minētajiem piekļuves līdzekļiem nav pieejams, tad izmantojiet Portāla lietotājvārdu un paroli. 
2. Apstiprināt elektronisko pieteikumu vai pieteikties klātienē jāierodas no 04.07.2017. līdz 11.07.2017. augstskolu uzņemšanas punktos. Lasīt tālāk.

RTU – Rīga, Ķīpsalas iela 6–115, 116
RTU Daugavpils filiālē – Daugavpils, Smilšu iela 90
RTU Liepājas filiālē – Liepāja, Liedaga iela 3
RTU Ventspils filiālē – Ventspils, Kuldīgas iela 55
RTU Cēsu filiālē – Cēsis, Piebalga iela 3

Augstskolu pieteikšanās punkti.

Reģistrācijas maksa par pieteikuma noformēšanu ir 30 EUR neatkarīgi no norādīto prioritāšu skaita. No reģistrācijas maksas ir atbrīvoti bāreņi un 1. grupas invalīdi, uzrādot apliecinošus dokumentus.

Piesakoties elektroniski, samaksāt varēs:

  • Izmantojot apmaksas iespēju portālā. Šajā gadījumā vispirms ir jāizveido pieteikums un pēc tam, izvēloties vienu no portāla piedāvātajām internetbankām, ir jāveic apmaksa.
  • Izdrukājot no portāla rēķinu un apmaksājot to Jūsu izvēlētajā veidā – bankā, pasta nodaļā, citā internetbankā u. c. Ierodoties uzņemšanas punktā apstiprināt pieteikumu studijām, jāņem līdzi bankas apliecinājums (maksājuma uzdevums/kvīts/internetbankas maksājuma apstiprinājums), kas apliecina veikto maksājumu. 

Maksu par pieteikuma reģistrāciju ir iespējams veikt arī pēc elektroniskā pieteikuma iesniegšanas, atnākot uz uzņemšanas punktu apstiprināt pieteikumu un samaksājot uzņemšanas punkta kasē.
Piesakoties augstskolās klātienē, reģistrācijas maksu varēs samaksāt uzņemšanas punkta kasē vai ar bankas pārskaitījumu.

Uzņemšanas darba laiks Ķīpsalas iela 6 - 115, 116, Rīga

04.07.–07.07.2017. plkst. 9–18
08.07.2017. (sestdien) plkst. 9–13
10.07.–11.07.2017. plkst. 9–18

Konkurss vienotajā uzņemšanā norisināsies divās kārtās. Lasīt tālāk.

Pirmās kārtas rezultāti tiks paziņoti portālā latvija.lv, kā arī īsziņas un elektroniskās vēstules veidā. 

Pirmā kārtas rezultāti ir tikai provizoriski. Lai iegūtu studiju vietu, Tev jāpiesakās konkursam uz studiju vietām (otrai kārtai):

  • aktivizējot izvēli «Pieteikties 2. kārtai» portālā latvija.lv;
  • pa tālruni +371 67089003;
  • klātienē jebkurā no uzņemšanas punktiem.

Ja nepieteiksies 2. kārtai, Tu izstājies no vienotās uzņemšanas un zaudē iespēju iegūt studiju vietu.

Reģistrēšanās konkursam (1. un 2.kārta) varēs no 14.07.2017. plkst. 16 līdz 18.07.2017. līdz plkst. 16.
Klātienē varēs reģistrēties no 17.07.2017. plkst. 10–17 un 18.07.2017. plkst. 10–16.

Par iegūto studiju vietu Tev tiks paziņots portālā latvija.lv, kā arī īsziņas un elektroniskās vēstules veidā. Ja esi saņēmis apstiprinošu paziņojumu, Tu esi RTU students. Līgumu parakstīšana ar jaunajiem studentiem notiks RTU fakultātēs un filiālēs.

Konkursa rezultāti 18.07.2017. plkst. 19.

Elektroniskā pieteikšanās studijām pamatstudiju programmās

Reģistrēšanās studijām par maksu no 24.07. līdz 25.08.2017.

Ko nozīmē prioritāšu sistēma?

Vienotajā pieteikumā studijām var norādīt līdz 10 studiju programmām no piedāvāto augstskolu studiju programmu klāsta. Izvēlētajām studiju programmām var piešķirt līdz 20 prioritātēm.

Reflektanta rangs

Uzzini, ka tiek aprēķināts reflektanta rangs!

Studijas