Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Izsludina konkursu astoņām tenūrprofesoru vakancēm

22. augusts, 2023

Līdz 20. septembrim Rīgas Tehniskā universitāte (RTU) izsludina konkursu astoņām garantētās nodarbinātības jeb tenūrprofesoru vakancēm inženierzinātņu un tehnoloģiju, dabaszinātņu un sociālo zinātņu jomā.

Sīkāka informācija par prasībām kandidātiem un pieteikšanos.

Tenūras sistēmu RTU ieviesa kā pirmā augstākās izglītības iestāde Latvijā, lai īpaši motivētu labākos profesorus, tā viņus piesaistot un noturot RTU. Jau šobrīd RTU strādā pieci tenūrprofesori.

Tenūras sistēma sekmīgi darbojas daudzās Eiropas valstīs. Latvijā to ieviesa pērn. Tā paredz, ka vēlētajam akadēmiskajam personālam, iegūstot noteiktu akadēmisko amatu, piemēram, asociētā profesora vai profesora amatu, un izpildot noteiktus profesionālās un zinātniskās kvalifikācijas kritērijus, tiks nodrošināts beztermiņa darba līgums.

Tenūras sistēma ir viens no risinājumiem cilvēkkapitāla attīstībai pētniecībā un inovācijās. Proti, tā paver plašākas iespējas konkursos piesaistīt Latvijas zinātnei un izglītībai izcilāko vietējo un ārzemju akadēmisko personālu. Pasaules līmeņa zinātnes klātesamība un šo zināšanu nodošana studentiem ir svarīga gan pētniecības attīstībai, gan jaunu un konkurētspējīgu jaunuzņēmumu radīšanai.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

22. augusts, 2023 plkst. 16:56