Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Būvniecības un mašīnzinību fakultāte

28. decembris, 2022

2022. gada 22. decembrī Rīgas Tehniskās universitātes Mašīnbūves un mehānikas nozaru promocijas padomes P-16 atklātajā sēdē Didzis Avišāns aizstāvējis promocijas darbu par tēmu «Aizsarggāzes ietekme uz augstas stiprības tērauda metināšanas procesu un šuvi pusautomātiskā metināšanā»

Didža Avišāna PhD darba aizstāvēšana

Didzis Avišāns dzimis 1980. gadā Rīgā. Rīgas Tehniskajā universitātē (RTU) ieguvis bakalaura grādu mašīnzinātnē (2001) un maģistra grādu mašīnbūves tehnoloģiju specialitātē (2010). Strādājis uzņēmumos SIA «Festo», SIA «AGA», SIA «EMJ Metāls» un SIA «Tecnopali North Europe». Kopš 2020. gada strādā RTU, ieņemot lektora, pētnieka, darba drošības speciālista un laboratorijas vadītāja pienākumu izpildītāja amatus. Šobrīd ir RTU Mašīnzinību, transporta un aeronautikas fakultātes Metināšanas un termisko procesu laboratorijas vadītājs un lektors. Zinātniskās intereses saistītas ražošanas tehnoloģiju un procesu optimizācijas jomām.

Promocijas darbā veikts pētījums par četru dažādu aizsarggāzu ietekmi uz augstas izturības mazleģēta tērauda (MPa 650) MAG metināšanas procesu strūklveida loka apstākļos. Palielinoties metināšanas parametriem un samazinoties CO2 saturam aizsarggāzē, plazmai metināšanas vannītē bija daudz lielāka ietekme nekā īssavienojumam. Skābekļa maisījums nav piemērots augstas stiprības tērauda metināšanai ar augstiem metināšanas parametriem.