Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Parādīt izvēlni
Būvniecības un mašīnzinību fakultāte

Aeronautikas, kosmosa inženierijas un transporta institūts

Aeronautikas, kosmosa inženierijas un transporta institūts

Institūta direktora p.i. Dr. sc. ing. Aleksejs Klokovs
Ķīpsalas iela 6B–222, Rīga 
+371 29326802  
 

Aeronautikas, kosmosa inženierijas un transporta institūts piedāvā apgūt tādas profesijas kā gaisa kuģu tehniskās ekspluatācijas mehānikas inženieris, gaisa kuģu tehniskās ekspluatācijas avionikas inženieris, autotransporta, dzelzceļa vai transporta sistēmu inženieris. 

Aviācija ir nozare, kas strauji attīstās. Latvijas un pasaules darba tirgū palielinājies pieprasījums pēc kvalificētiem un starptautiskajiem standartiem atbilstoši sagatavotiem aviācijas transporta inženieriem. RTU ir ieinteresēta veicināt attīstību un izveidot Rīgā nozīmīgu Eiropas līmeņa reģionālo aviācijas izglītības un pētniecības centru.

Studenti šeit iegūst aviācijas transporta nozarei nepieciešamo profesionālo izglītību un kļūst par starptautiska līmeņa atzītiem speciālistiem, kas var veikt gaisa kuģu mehānisko iekārtu, dzinēju un avionikas sistēmu tehniskās ekspluatācijas darbus, vai projektēt aviācijas tehniku, kā arī organizēt un analizēt gaisa transporta sistēmu darbību.

Aviācijas inženieri ir speciālisti mehānikā un avionikā (aviācijas elektronikā), kas izpilda gaisa kuģu tehnisko apkopi, ekspluatāciju un remontu uz zemes. No viņu darba lielā mērā atkarīga gaisa kuģu lidojumu drošība. Aviācijas inženieriem nepieciešamas padziļinātas zināšanas aerodinamikā, gaisa kuģu un dzinēju konstrukcijā, radiolokācijā, navigācijā utt.