Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Parādīt izvēlni
Būvniecības un mašīnzinību fakultāte

Jauniešiem iespēja studēt RTU un «airBaltic» programmā un kļūt par gaisa kuģu tehniķiem, lai strādātu nacionālajā lidsabiedrībā

8. maijs
.
.
.
Foto: Vitālijs Vinogradovs, RTU

Jaunieši, kuri vēlas kļūt par sertificētiem gaisa kuģu tehniķiem un strādāt nacionālajā lidsabiedrībā «airBaltic», ir aicināti līdz 1. jūlijam pieteikties pilna laika klātienes studijām, ko sadarbībā ar Rīgas Tehnisko universitāti (RTU) organizē «airBaltic», kas sedz arī studiju maksu. 

Studijas programmā sāksies 2. septembrī, un kopā būs jāmācās pieci gadi. Pirmos četrus gadus studijas norisināsies RTU bakalaura profesionālo studiju programmā «Aviācijas transports», kurā tiek sagatavoti augstas kvalitātes starptautiski atzīti aviācijas transporta tehniskās apkopes inženieri, kas spēj sekmīgi piedalīties gaisa kuģu mehānisko iekārtu, agregātu un mezglu tehniskās apkopes nodrošināšanā un remontā, kā arī gaisa kuģu elektronisko, radioelektronisko, elektrisko un elektromehānisko iekārtu, agregātu un mezglu tehniskās apkopes nodrošināšanā un remontā.

Pēc pirmā studiju gada studenti sāks strādāt «airBaltic» par gaisa kuģu mehāniķiem, gūstot praktisku pieredzi un apgūstot prasmes gaisa kuģu tehniskās apkopes jomā pieredzējušu nozares ekspertu un instruktoru vadībā.

Savukārt pēc RTU absolvēšanas turpināsies mācības, lai iegūtu darbam nepieciešamo licenci «EASA Part-66», kā arī norisināsies «airBaltic» gaisa kuģu «Airbus» A220-300 tipa mācības un praktiskie darbi un autorizācijas iegūšana. 

Pēc programmas pabeigšanas jaunietis būs pilnībā sagatavots, lai iekļautos darba tirgū, turpinot savu karjeru kā kompetents un sertificēts gaisa kuģu tehniskās apkopes tehniķis (B1 vai B2 kategorija) vai gaisa kuģu tehniskās apkopes inženieris. 

Plašāka informācija un pieteikšanās

Savukārt RTU jauno studentu uzņemšana sāksies 16. jūlijā, un arī būs iespēja pieteikties studijām programmā «Aviācijas transports», taču šiem studentiem nebūs ciešas sasaistes ar konkrētu uzņēmumu un, programmu absolvējot, viņi varēs kļūt par starptautiska līmeņa gaisakuģu mehānisko iekārtu, dzinēju un avionikas sistēmu tehniskās ekspluatācijas speciālistiem, gaisa transporta sistēmu darbības organizētājiem, kā arī aviācijas tehniskas projektētājiem. 

Saistītie tagi:
Kopīgot rakstu

Jaunumi