Uz Ziemeļeiropā lielāko tehnoloģiju konferenci dosies desmit Latvijas jaunuzņēmumi

1. novembris, 2022

Ziemeļeiropā lielākajā tehnoloģiju un jaunuzņēmumu konferencē «Slush 2022» Latviju šogad pārstāvēs desmit daudzsološi jaunuzņēmumi ar ievērojamu investīciju vai izaugsmes potenciālu. Lai iepazīstinātu ar Latvijas veiksmes stāstiem un prezentētu mūsu valsts jaunuzņēmumu ekosistēmu kā atvērtu un savstarpēji papildinošu dažādu sektoru un jomu pārstāvju kopu, konferences laikā Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) ar Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Zinātnes un inovācijas centra atbalstu organizēs tikšanās ar potenciālajiem investoriem.

Konferencē Latviju pārstāvēs «Aerones Engineering», «AdvanGrid», «Catalyco», «PrintonPack.com», «Fintelligence», «ThisIsTheCore», «Enzymity», «Cellboxlab», «Longenesis» un «Hyper», kas attīsta inovatīvus produktus un pakalpojumus biotehnoloģiju, finanšu tehnoloģiju, enerģijas, veselības aprūpes, personāla atlases un citās jomās.

«Slush 2022» laikā 17. novembrī LIAA organizē īpašu Latvijai veltītu pasākumu – tirdzniecības misiju «STARTUP-INVESTOR MATCHMAKING EVENT», uz kuru tiek aicināti investori no visas pasaules veidot vērtīgu sadarbību ar Latvijas jaunuzņēmumiem un iepazīt mūsu valsts ekosistēmu, kas ir atvērta jebkuram ambiciozam jaunuzņēmumam.

Tiek plānots, ka pasākuma laikā notiks vismaz 20 tikšanās, tostarp individuālas, dodot iespējas jaunuzņēmumiem un investoriem tiešā veidā dibināt kontaktus. Tikšanās ar investoriem, kā arī investoru piesaiste un jaunuzņēmumu atbalsta pasākumu koordinēšana šogad tiek nodrošināta sadarbībā ar RTU Zinātnes un inovāciju centru – zinātnes un inovāciju līdzradīšanas platformu, kas savieno studentus, zinātniekus un uzņēmējus.

Starptautiskā konference «Slush 2022», kas notiek Somijas galvaspilsētā Helsinkos, tiek uzskatīta par vienu no vadošajām pasaules tehnoloģiju konferencēm, kas ik gadu pulcē vairāk nekā 25 000 dalībnieku – jaunuzņēmumus, investorus un tehnoloģiju kompānijas – ar mērķi veicināt jaunu uzņēmumu dibināšanu, esošo uzņēmumu attīstību, kā arī pastāvošās ekosistēmas ilgtspēju un tai nepieciešamo atbalstu.

Investori, kuri vēlas piedalīties «STARTUP-INVESTOR MATCHMAKING EVENT», tiek aicināti reģistrēties.

Tirdzniecības misija tiek organizēta darbības programmas «Izaugsme un nodarbinātība» 3.2.1. specifiskā atbalsta mērķa «Palielināt augstas pievienotās vērtības produktu un pakalpojumu eksporta proporciju» 3.2.1.2. pasākumā «Starptautiskās konkurētspējas veicināšana» saskaņā ar 2015. gada 1. decembra Ministru kabineta noteikumiem Nr.678., piešķirot tirdzniecības misijas dalībniekiem de minimis atbalstu. Vairāk informācijas.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

1. novembris, 2022 plkst. 9:46