Starptautiskā simpozijā tiek apbalvoti RTU jaunie zinātnieki

6. decembris, 2011

No 23. līdz 26. novembrim Austrijā norisinājās starptautiskais simpozijs «Inteliģentā ražošana un automātika: zinību un jaunrades spēks» (The 22nd DAAAM International Symposium Intelligent Manufacturing & Automation: Power of Knowledge and Creativity), kurā piedalījās Rīgas Tehniskās universitātes Transporta un mašīnbūves fakultātes pārstāvji – dekāns Ēriks Geriņš, pētnieks Jānis Vilcāns, asistents Valdis Brutāns, asistents Andris Ratkus un viņu zinātnisko darbu vadītājs Toms Torims.

Uzmanību izpelnījies J. Vilcāna, T. Torima referāts «Experimental analysis of the rubber pad forming» un V. Brutāna un T. Torima referāts «Study of the Durability of Materials Used in Turnout Crossings». Par teicami sagatavotajiem zinātniskajiem rakstiem un to prezentāciju RTU pētniekiem tika piešķirtas «Festo» balvas – Goda raksti un naudas prēmijas.

DAAAM International (Danube-Adria-Association-for-Automation-and-Manufacturing) ir starptautisks tīkls zinātniskai, akadēmiskai un rūpnieciskai sadarbībai,tā mērķis ir nodrošināt pasaules forumu inženieriem, zinātniekiem un rūpniecības pārstāvjiem, ražošanas un automatizācijas procesu un to ietekmes apspriešanai. DAAAM konferences un rakstu krājumi ir starptautiski atzīti un citēti nozīmīgākajās pasaules datu bāzēs. Šogad tajā tika publicēti vairāk nekā 800 zinātniskie darbi. Savukārt «Festo» ir pasaulē vadošais pneimatiskās un elektriskās piedziņas inovatīvo automatizācijas tehnoloģiju piegādātājs.

Pētījuma rezultāti, par kuriem ziņoja jaunie zinātnieki, tika sasniegti ar ESF projekta «Mehānisku elementu virsmas un to iekšējās struktūras nanotehnoloģiskie pētījumi mašīnbūvē» atbalstu.

RTU Informācijas centrs

6. decembris, 2011 plkst. 9:51