«Spēle» aicina uz desmitgades jubilejas uzveduma «Mīlam dzīvi» dzejas un improvizācijas karuseli

14. decembris, 2011

16. decembrī plkst. 20 Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1) notiks RTU teātra studijas «Spēle» desmitgades jubilejai veltīts svētku uzvedums «Mīlam dzīvi». Biļetes varēs iegādāties pusstundu pirms izrādes sākuma. Biļetes cena Ls 2.

Pasākuma organizatori, RTU Studentu klubs un teātra studija, par izrādi stāsta intriģējoši – apmeklētāji dzirdēs šokējošus faktus par savas dzīves labāko posmu, klasiskus literatūras tekstus absolūti neierastā formā. Viņi uzdod jautājumu – kādas krāsas burbuļvannā brīvajālaikā gremdējas režisors Romans Grabovskis? «Spēle» atbildēs uz šo jautājumu… Uzvedumu «Mīlam dzīvi» viņi raksturo liriski, piedāvājot, iespējams, daiļrunīgākos aktierus, aizraujošākās un emocionāli sakāpinātākās improvizācijas, jautrākās ainas un eksotiskākos dzejas virpuļus, pie kuriem lietas asaras, slaucīti deguni un saņemti aplausi.

Jubilejas programma iedalīta trīs vadlīnijās. Pirmā vadlīnija «Kam ieguvums» būs stāsts par studijas vēsturi ar bijušo un esošo dalībnieku atmiņu spilgtākajiem notikumiem (sadzīvi pēc mēģinājumiem, radošajām nometnēm, jubilejām, kāzām un citām norisēm studijas dzīvē) stāstījumā, intervijās, bildēs. Otrajā daļā «Spēle un dzeja» apmeklētājiem būs iespēja skatīt jaunāko dzejas dienu iestudējuma fragmentu «Mums patīk sula dulla», bet noslēgumā – tiks izrādīts vācu dramaturga Bertolda Brehta lugas «Trīsgrašu opera» fragments.

«Spēle» dibināta 2001. gadā RTU. Sākotnēji tās vadītāja bija LatvijasKultūras skolas (tagad – Latvijas Kultūras koledžas) absolvente, amatieru teātru un svētku režisore Antra Lībiete (Liepa). Uz īsu brīdi tika pieaicināts Liepājas teātra kursa topošais režisors Mārtiņš Eihe, tad  – režisore un aktrise Indra Burkovska. Tomēr aktīvāka darbība kolektīvā sākās 2002. gadā, kad par teātra studijas «Spēle» režisoru un māksliniecisko vadītāju kļuva Romans Grabovskis.

Studijā darbojas līdz 30 jauniešu, kas gandrīz visi ir studenti. Teātra studijas darbības mērķis ir atrast vienotu domāšanas, darbošanās un izpausmes stilu, kurš būtu raksturīgs jauniešu studentu teātrim. Jubilejas izrādes vokālais pedagogs – Zane Šmite, par muzikālo noformējumu atbild Valdis Zilveris, kustības konsultante ir Katrīne Vīksniņa.

«Spēles» darbošanās stilu varētu raksturot kā fantastisko reālismu. Īpaša loma studijas attīstībā ir Hermaņa Paukša dramaturģijai. Tradicionāli «Spēle» piedalās Rīgas Amatieru teātru festivālā «Rīga spēlē teātri», Latvijas Studentu teātra dienās, atzīmē Studentu Dzejas dienas Teātra muzejā, ir pārstāvējusi universitāti arī XXIII Vispārējos Dziesmu svētkos Teātra dienā un XII Latvijas amatierteātru salidojumā Balvos.

RTU Informācijas centrs

14. decembris, 2011 plkst. 11:38