Semināru cikls «Publikāciju sagatavošana»

27. februāris, 2012

RTU Doktorantūras skola 8. martā plkst. 17.30 sāk jaunu semināru ciklu «Publikāciju sagatavošana». Ciklā paredzēti četri semināri, kas veltīti zinātnisko publikāciju sagatavošanai, noformēšanai un citiem ar akadēmisko literatūru saistītiem jautājumiem.

Semināri notiks ceturtdienās, no 8. marta līdz 5. aprīlim, plkst. 17.30 Kaļķu ielā 1, 301. auditorijā, tos vadīs Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes vadošais pētnieks Kārlis Agris Gross.

Ciklā paredzēti četri atsevišķi semināri:

• 8. martā – «Informācijas meklēšana, atlasīšana. Darbs ar datu bāzēm». Seminārā tiks runāts par informācijas veidiem, tās atlasīšanu un izvērtēšanu, kā arī tiks runāts par datubāžu izmantošanu balstoties uz tādām datu bāzēm, kā  Scopus un Web of Science.
  • 22. martā – «Ievads zinātnisko rakstu sagatavošanā». Seminārā tiks izskatīti zinātnisko rakstu veidi, žurnāli un to «impact factor», Hirša indekss, rakstu līdzautori, to pareiza noformēšana, zinātniskā ētika un pateicības.
  • 29. martā – «Kritiskā domāšana». Galvenais uzsvars šajā seminārā būs vērsts uz literatūras analīzi.
  • 5. aprīlī – «Burtu un krāsu izvēle. Zinātniskā raksta noformēšana». Semināru vadīs vieslektors no Latvijas Mākslas akadēmijas. Seminārā tiks runāts par to kā pareizi noformēt zinātniskos rakstus, kā arī atbilstošas prezentācijas sagatavošanu.

Semināru cikls veidots tā, lai sev noderīgu informāciju iegūtu ne tikai doktoranti, kuriem jau ir pieredze zinātnisko rakstu sagatavošanā, bet arī pēdējo kursu maģistranti, kas gatavojas iesniegt savus zinātniskos rakstus studentu zinātniskajā konferencē, kā arī ir iecerējuši turpināt studijas doktorantūrā. Šo semināru ciklu varētu uzskatīt arī par sagatavošanās kursu rudenī plānotajam priekšmetam par publikāciju sagatavošanu, kura noslēgumā, katram kursa dalībniekam būs jābūt sagatavotam un iesniedzamam zinātniskajam rakstam.

Semināriem (katram atsevišķi vai visam ciklam) iespējams pieteikties līdz 6. martam, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu.

Katram semināru dalībniekam ir iespēja  jau tagad iesniegt jautājumus, ar kuriem būtu vēlams šos seminārus papildināt, lai veiksmīgi iekļautu tos semināru ciklā.

Apmeklējot vismaz 75% no visiem semināriem, to dalībnieki saņems apliecinājumus par semināru cikla noklausīšanos.

Ja rodas jautājumi, sazināties ar RTU Doktorantūras skolas vadītāju ZaniSkreiju, rakstot: vai zvanot: 67089870.

RTU Doktorantūras skola

27. februāris, 2012 plkst. 10:32