Seminārs «Promocijas darba iesniegšana aizstāvēšanai: process un kārtība RTU»

6. decembris, 2011

Otrdien, 13. decembrī, RTU Doktorantūras skola noslēdz semināru ciklu «Promocijas darba sagatavošana» ar semināru «Promocijas darba iesniegšana aizstāvēšanai: process un kārtība Rīgas Tehniskajā universitātē». Seminārs notiks Būvniecības fakultātē, Āzenes ielā 16, 132. auditorijā no plkst. 17.30 līdz 19.30.

Lai seminārā vislabāk varētu izskaidrot visus procesus, kas saistīti ar promocijas darba iesniegšanu aizstāvēšanai, semināru vadīs Doktorantu studiju daļas vadītājs Lauris Bisenieks.

Semināra laikā ir paredzēts izskatīt visu promocijas darba aizstāvēšanas procesu sākot no sekmīgas doktorantūras studiju pabeigšanas līdz doktora diploma saņemšanai, pamatojoties ne tikai uz izdotajiem noteikumiem un normatīvajiem aktiem, bet arī uz personīgo pieredzi.

Seminārā aplūkojamie jautājumi ir iedalāmi deviņās grupās:

• sekmīga doktorantūras studiju pabeigšana (priekšaizstāvēšanās, nosacījumi, lai atskaitītu kā zinātniskā grāda pretendentu);
  • promocijas darba iesniegšana promocijas padomē (iesniedzamie dokumenti, kārtība, laika līnija);
  • promocijas padomes funkcijas;
  • recenzentu nozīmēšana (kā notiek komunikācija ar recenzentu, labojumu veikšana promocijas darbā);
  • valsts zinātniskās kvalifikācijas komisijas funkcijas (komisijas sēžu regularitāte, tās darbība vasaras periodā);
  • promocijas darba iesniegšana uz izskatīšanu (iesniedzamo eksemplāru skaits, aptuvenās izmaksas, ISBN numura piešķiršana);
  • informācijas par promocijas darba aizstāvēšanu publicēšana (kur un kādos termiņos ir jāpublicē informācija, promocijas darba elektroniskās versijas iesniegšana);
  • promocijas darba aizstāvēšana (atjaunošana uz aizstāvēšanu, ja doktorants ir atskaitīts no RTU, sēdes obligātais sastāvs, norise);
  • doktora diploma saņemšana.

Semināram iespējams pieteikties un norādīt papildus interesējošos jautājumus līdz 12. decembrim plkst. 10, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu.

Semināru cikls «Promocijas darba sagatavošana» tika veidots no četriem atsevišķiem semināriem, kas notika reizi nedēļā, otrdienās, no 22. novembra. Semināros tika aplūkotas šādas tēmas: «Pamatnosacījumi promocijas darba sagatavošanā: zinātnisku problēmu risināšana un sadarbības veidošana», «Mūsdienu promocijas pētījums: kā tajā nodrošināt novitāti?», «Promocijas darba veidi, tā saturs: literatūras apskata veidošana» un «Promocijas darba iesniegšana aizstāvēšanai: process un kārtība Rīgas Tehniskajā universitātē».

RTU Doktorantūras skola

6. decembris, 2011 plkst. 15:25