«RTU/Inspecta» svētku brīvdienās izcīna divas uzvaras

21. novembris, 2011
.
.
.

«RTU/Inspecta» pagājušās svētku brīvdienās izcīnīja divas uzvaras Latvijas florbola čempionātā. Vispirms 18. novembra vakarā ar rezultātu 6:3 pieveica «Talsi/Triobet» komandu, savukārt divas dienas vēlāk atkārtoti šosezon tika galā ar principiālajiem pretiniekiem «Ķekavu» – 8:6, līdz ar to RTU florbolisti pakāpušies uz otro vietu turnīra tabulā.

Pirmo maču Talsos pret vietējo «Talsi/Triobet» RTU florbolisti aizvadījabez vārtsarga Anda Blinda un aizsarga Oskara Fīrmaņa. Spēles sākumā laukuma mājinieki izvirzījās vadībā pēc Emīla Hartmaņa metiena. Nevar zināt kā spēle turpinātos, ja 15. minūtē RTU florbolisti negūtu divus vārtus ar 4 (!) sekunžu intervālu, izvirzoties vadībā ar rezultātu – 2:1.

Otrajā periodā RTU florbolisti «nomētāja» mājinieku vārtus (metienu skaita attiecība 20:3), taču fantastiski vārtos darbojās pretinieku vārtsargs. Šķita, ka pirms mačā pēdējā cēliena rezultāts paliks esošais,taču otrā perioda pēdējā minūtē Atis Blinds sarūgtināja talsiniekus, gūstot trešos vārtus. Trešajā periodā RTU florbolisti guva vēl trīs vārtus, līdz ar izvirzoties vadībā ar drošu 6:1. Vēlāk mājinieku divus vārtus atguva, un galarezultātā – 6:3 RTU labā.

Divas dienas vēlāk, 20. novembrī, «RTU/Inspecta» uzņēma «Ķekavas» florbolistus. Pirms neilga laika RTU florbolisti «pārbrauca» pāri Ķekavai ar 11:2. Otrais dublis tika gaidīts ar cerībām uz spraigāku cīņu. Un sagaidīts!

«RTU/Inspecta» pirmajā periodā panāca sev labvēlīgo 3:1, bet otrajā rezultāts auga «vēja ātrumā» – 5:1. Šķita, ka klātesošie ir liecinieki jau nesen redzētam scenārijam, taču perioda otrajā pusē «Ķekavas» florbolisti guva trīs vārtus, bet trešajā periodā guva arī piektos, realizējot skaitlisko vairākumu – 5:5!

Vēlāk RTU florbolisti nodemonstrēja sev piemītošo uzvarētāju psiholoģiju, 20 sekunžu laikā gūstos divus vārtus: izcēlās Kristians Lisovskis un Edžus Ceriņš. Viesi gan vienus vārtus atguva, un tas skatītājiem solīja intrigām pilnu mača galotni. «Ķekavas» florbolisti nomainīja vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, taču šoreiz tas nelīdzēja. Pēdējās sekundēs Ainārs Juškēvičs iemeta bumbiņu jau tukšā Ķekavas cietoksnī, uzstādot galarezultātu 8:6 RTU labā.

Pēc šīm divām spēlēm «RTU/Inspecta» florbolisti ar iekrātiem 27 punktiemieņem otro vietu turnīrā tabulā, atpaliekot no Lielvārdes komandas par sešiem punktiem. Tomēr RTU florbolistiem ir divas spēles rezervē.