RTU studentu teātris «Kamertonis» svinēs 30. jubileju

8. decembris, 2011

9. un 11. decembrī Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu teātris «Kamertonis» ar svētku programmu «Mums tikai 30» svinēs savas pastāvēšanas 30 gadu jubileju. Jāatzīmē, ka tā būs arī režisores Ludmilas Stančikas jubileja, kas uzticīgi vada teātri no tā pastāvēšanas pirmās dienas.

9. decembrī plkst. 18 RTU Mazajā zālē (Kaļķu ielā 1) «Kamertonis» atklāssvētku programmu ar izrādi «Neprātības vasarnīcā», kas tapusi pēc Antona Čehova stāsta motīviem. Vakara turpinājumā teātris skatītājiem piedāvās pēc Eižena Jonesko absurdās drāmas iestudētu izrādi «Plikpaurainā dziedātāja».

11. decembrī plkst. 14 RTU Lielajā zālē (Kaļķu iela 1) «Kamertonis» kāpsuz skatuves, lai nospēlētu jubilejas uzvedumu «Kāpostnieks», kuru veidos fragmentu izlase no jau redzētām teātra izrādēm: «Taņa», «Neglītais pīlēns», «Sieviete no pagātnes», «Sniega vētras meita», «Līgavainis un papucītis», «Soneti», skatītājiem būs iespēja baudīt arī teatralizētus jokus.

RTU studentu teātris «Kamertonis» režisores, Maskavas Ščukina teātra augstskolas absolventes  Ludmilas Stančikas vadībā darbojas kopš 1981. gada. Teātrim ir plašs repertuāru: no Šekspīra līdz Šimmelpfeningam, no traģēdijām līdz bērnu pasākām. Iecienītākie dramaturgi ir V. Šekspīrs, A. Čehovs, M. Cvetajeva, Dž. Olbi, E. Jonesko, L. Andrejevs, Ž. Anuijs, A. Vampilovs, kā arī citi dramaturgi.

«Kamertoņa» izrādes un daiļrade ir augstu novērtēta daudzos vietējos un starptautiskos teātra festivālos gan Latvijā, gan ārzemēs: Lietuvā, Igaunijā, Vācijā, Polijā, Armēnijā, kā arī Krievijā un Ukrainā (Eipatorijā).
Jubilejas izrāžu režisore – Ludmila Stančika, savukārt par skatuves iekārtojumu un kostīmiem parūpējusies Irina Tumareva.

Uzvedumi norisināsies krievu valodā.

Biļetes norises vietā pusstundu pirms pasākuma – Ls 2.

Informācija pa tālr. 67212477, www.kulturartu.lv

RTU Informācijas centrs