RTU studenti un profesori sacentīsies kērlingā

17. februāris, 2012

Otrdien, 21. februārī notiks otrās Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 150. jubilejai veltītās sporta sacensības «Students pret profesoru – KURŠ KURU?». Šoreiz studenti ar profesoriem sacentīsies par labākās komandas titulu kērlingā. Sacensības organizē RTU Sporta klubs, Studentu parlaments un Kērlinga halle.

Sacensības kērlingā tika izvēlētas, jo tie RTU darbinieki, kuri spēlēkērlingu dažādās Latvijas komandās un piedalās gan Latvijas čempionātā,gan dažādās starptautiskās sacensībās, kolēģos ir raisījuši interesi par šo sporta veidu. Turklāt tradicionālie sporta veidi ir plaši pieejami ikdienā.

«Kērlinga pieaugošās popularitātes noslēpums ir azarts, jo papildus spēkam un izveicībai nepieciešams spēles taktiskais risinājums. Vajadzīga zināma psihiskā noturība, jo spēle ilgst aptuveni divas stundas, un visiem tās dalībniekiem jāsaprot vienam otru no pusvārda vaižesta. Kērlings ir džentlmeņu spēle, kas nozīmē, ka visus strīdus, kas varētu rasties laukumā atrisina spēlētāji paši, ieskaitot savu kļūdu atzīšanu, jo džentlmenis taču nemelo!» uzsver RTU Sporta kluba direktoreSanita Vīlistere.

Profesoru komandā startēs RTU zinātņu prorektora vietnieks Tālis Juhna, RTU Projektu finanšu vadības daļas vadītājs Miķelis Ragainis un BF Ģeomātikas katedras lektors un aktīvs kērlinga spēlētājs Jānis Klīve. Komandas kapteine būs RTU Nekustamo īpašumu daļas nodaļas vadītāja Anita Pētersone.

Studentus kērlinga sacensībās pārstāvēs par studentu uzvaru pārliecinātais Krists Felš-Milbergs, Toms Ozols, futbola vārtsargs Kaspars Salenieks un basketbola entuziasts Jānis Kārklītis, kurš vēlas noskaidrot, kas kanādiešiem tik ļoti patīk šajā sporta veidā.

Sacensības notiks 21. februārī plkst. 19.30 Kērlinga hallē Biķernieku ielā 121h, Rīgā.

Kērlings ir ziemas sporta veids, kurā sacenšas divas komandas. Spēlesmērķis – iespēlēt savas komandas akmeņus pēc iespējas tuvāk «mājas» centram. Akmeņu svars sasniedz aptuveni 20 kilogramus. Lai atvieglotu akmeņu ievadīšanu, spēlē tiek izmantoti speciāli apavi ar «slīdzolītēm».Akmens slīdēšanas ceļa garuma un tā kustības trajektorijas koriģēšanai divi no laukuma spēlētājiem intensīvi strādā ar birstēm.

Visa gada garumā RTU studenti un profesori noskaidros labākos sešos dažādos sporta veidos – šaušanā, kērlingā, badmintonā, skvošā, volejbolāun futbolā. Sacensību kārtība un nolikums tiek izsludināts divas nedēļas pirms sacensībām. Katra posma beigās notiek apbalvošana. Noslēguma apbalvošana un sacensību kopvērtējuma uzvarētājs tiek pasludināts pēc pēdējā posma. Pirmajā sacensību posmā – šaušanā – labākibija profesori.

Sporta sacensību sērija «Students pret profesoru – KURŠ KURU?» norisinās Rīgas Tehniskās universitātes 150. gadu jubilejas zīmē, un to atbalsta jubilejas ģenerālsponsori: Swedbank, Latvijas Gāze, Latvenergo;lieldraugi: Lattelecom, Latvijas Dzelzceļš, SEB banka, Severstaļlat, Exigen Services, Rīgas dome; atbalstītājs: Knauf.

Rīgas Tehniskās universitātes 150. jubileja tiks svinēta 2012. gada 14. oktobrī. Visu 2011./2012 studiju gadu notiks plaša zinātnes, kultūras un sporta jubilejas pasākumu programma. To iespējams iepazīt www.rtu.lv/150.

RTU (tolaik – Rīgas Politehniskā augstskola) ir pirmā augstākās izglītības mācību iestāde tagadējās Latvijas teritorijā un senākā tehniskā universitāte Baltijā, tā ir dibināta 1862. gada 14. oktobrī.

RTU Informācijas centrs

17. februāris, 2012 plkst. 13:56