RTU studenti iegūst «OKartes» talantu programmas stipendijas

13. janvāris, 2012

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes (EEF) students Kristiāns Melnis un Transporta un mašīnzinību fakultātes (TMF) students Oskars Kupčs ieguvuši «OKartes» talantu programmas stipendijas 3900 latu apmērā, raksta nra.lv.

Kopumā «OKartes» talantu programmai izglītībā un zinātnē bija pieteikušies 27 jaunieši no visas Latvijas vecumā no 10 līdz 20 gadiem, iesniedzot savus pieteikumus tādās zinātņu jomās kā matemātika, ķīmija, fizika, dabaszinātnes, ekonomika un medicīna. K. Melnis un O. Kupčs bijadesmit mērķtiecīgāko jauniešu vidū, kas iekļuva finālā. Visi finālisti ieguva arī finansiālu atbalstu, kura kopējā summa bija desmit tūkstoš latu. Lielāko stipendiju 3900 latu apmērā saņēma abi RTU studenti. Iegūtā naudas balva palīdzēs RTU studentiem turpināt darbu pie jaunas ierīces izgudrošanas, kas paredzēta gaisa plūsmas paātrināšanai.

Dalībniekus izvērtēja kompetenta un erudīta žūrija – SIA «Latvijas Mobila Telefona» prezidents Juris Binde, Latvijas Universitātes (LU) Pedagoģijas, psiholoģijas un mākslas fakultātes profesore Tatjana Koķe, RTU Biomateriālu un biomehānikas institūta direktors Ivars Knēts, LU Datorikas fakultātes dekāns Juris Borzovs un Rīgas Jauno tehniķu centra metodiķis Jānis Rage-Raģis. Galvenais žūrijas loceklis J. Binde norādīja, ka šīs programmas dalībniekiem piemīt vairākas kopīgas īpašības – mērķtiecība, vēlēšanās izzināt un vēlme radīt ko jaunu – un aicināja konkursa dalībniekus neaizbraukt no Latvijas, bet mācīties un strādāt šeit pat.

Jāpiebilst, ka Kristiāns un Oskars jau iepriekš pierādījuši savu zinātkāri un uzņēmību, uzvarot RTU Starptautisko un sabiedrisko attiecību departamenta rīkotajā skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursā «Nāc un studē RTU!» 2010/2011. Šī uzvara nodrošināja abiem jaunajiem talantiem budžeta vietas studijām Rīgas Tehniskajā universitātē.

Publikācija laikrakstā «Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai» (13.01.2012.) Publikācija laikrakstā «Neatkarīgā Rīta Avīze Latvijai» (13.01.2012.)

RTU Informācijas centrs

13. janvāris, 2012 plkst. 10:04