RTU rektors: «Mums pirmajiem Latvijā būs moderna universitātes pilsētiņa»

11. janvāris, 2012

«Mūsu absolventi, jo sevišķi inženierzinātņu specialitātēs – elektriķi, elektroniķi, datoristi, celtnieki, arhitekti – ir konkurētspējīgi Eiropas darba tirgū,» sagaidot Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 150. jubileju, tās rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis laikraksta «Latvijas Avīze» intervijā rezumē RTU nopelnus jauno speciālistu sagatavošanā.

Publikācijā L. Ribickis arī uzsver, ka jauno speciālistu sagatavošanā RTU ir spējusi nodrošināt tādu laboratoriju aprīkojumu, kas, iespējams, ir priekšā citvalstu universitātēm: «Par aparatūru trūkumu gan šobrīd negribētu sūdzēties. Kopš iestāšanās Eiropas Savienībā esam saņēmuši finansējumu pētniecības aparatūras iegādei – gan zinātniskiem pētījumiem, gan mācību procesam».

Ar lepnumu L. Ribickis stāsta, ka RTU būs pirmā augstākās izglītības iestāde Latvijā, kurai būs moderna universitātes pilsētiņa. Viņš ir pārliecināts – labāka infrastruktūra ļaus piesaistīt vairāk ārvalstu studentu. Ārzemju studentu skaita iespējamo palielināšanos viņš «iztulko» ne tikai kā papildu naudas līdzekļu apguvi, bet arī saista ar cilvēcisko un labu profesionālo attiecību veidošanās pamatu ar mūsu studentiem.

Infrastruktūras attīstības jautājumos universitāte neapstāsies vien pie studentu pilsētiņas izveides: «Par Eiropas struktūrfondu līdzekļiem gatavojamies Ķīpsalā būvēt jaunu energopētniecības centru, kurā darbosies ne tikai Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes zinātnieki,bet arī citu fakultāšu darbinieki. Centrā pētīsim gan tradicionālos, gan alternatīvos enerģijas avotus. Būs jaudīga laboratorija ar savu vējaģeneratoru, saules bateriju, koģenerācijas staciju.»

Latvijas Avīze Publikācija «Latvijas Avīzē» 11.01.2012. 2.64 Mb

RTU Informācijas centrs