RTU pūtēju orķestra «SPO» koncerts pulcē maestro Hermaņa Eglīša skolēnus un līdgaitniekus

6. marts, 2012

Sestdien, 3. martā, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Lielajā aulā senākais Latvijas studentu pūtēju orķestris «SPO» spēlēja par godu tā dibinātājam un ilggadējam orķestra mākslinieciskajam vadītājam Hermanim Eglītim. Maestro dzīves fotomirkļu pavadījumā orķestra radītā mūzika klausītājus aiznesa dažus gadu desmitus tālā pagātnē, kad kolektīva garu veidoja, loloja un sargāja pats Hermanis Eglītis.

Skatīt galeriju

spo_0161_500px.jpgKoncertā skanēja populāru ārzemju mūzikas autoru skaņdarbi, tautas dziesmu apdares pūtēju orķestrim, kā arī dažādu žanru mūzikas pārlikumi.Programmā tika iekļauti arī H. Eglīša skaņdarbu aranžējumi pūtēju orķestrim, maestro laikabiedra Gunāra Ordelovska skaņdarbs, kā arī skaņdarbs no pēdējo Baltijas valstu Studentu Dziesmu svētku repertuāra, šādi simbolizējot H. Eglīša ieguldījumu šajos svētkos.

Orķestra «Rīga» mākslinieciskais vadītājs Jānis Puriņš uzsvēra Hermaņa Eglīša nozīmi jaunas pūtēju orķestru diriģentu paaudzes veidošanā, atklājot, ka tieši maestro viņu pirmo reizi pielika pie diriģenta pults.

Savukārt RTU rektors akadēmiķis Leonīds Ribickis uzteica esošā orķestra vadītāja Māra Martinsona prasmi pulcēt jauniešus, norādot, ka «SPO» gadu no gada kļūst aizvien jaunāks.

Koncertu papildināja orķestra deju grupa Gitas Ūdres vadībā, bijušie kolektīva dalībnieki – Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra mūziķi Viesturs Vārdaunis un Artūrs Bērziņš, pūtēju orķestra «Rīga» mūziķis Juris Vanags.

Festivāls «RTU skan!» tika atklāts ar koncertu «RTU skan dziesmā!», kurā piedalījās RTU kori un vokālie ansambļi, kā arī grupa «Iļģi». Visa gada garumā notiks dažādi mūzikas un mākslas pasākumi, lai plašākai sabiedrībai atklātu Baltijas senākās tehniskās augstskolas bagātās tradīcijas un spēju apvienot tehnisko un māksliniecisko jaunradi.

RTU Informācijas centrs

6. marts, 2012 plkst. 9:24