RTU pārstāvis piedalās GNSS izmantošanai veltītā sanāksmē

12. decembris, 2011

RTU Būvniecības fakultātes dekāna vietnieks zinātniskā darbā Jānis Kaminskis no 12.–16. decembrim piedalās Apvienoto Nāciju Kosmosa lietu biroja organizētajā sanāksmē Vīnē, Austrijā, kur prezentēs RTU iespējas GNSS izmantošanā.

Sanāksmes programma 58.33 Kb

Galvenais sanāksmes darba temats ir GNSS (Global Navigation Satellite System) pielietojumi un arī ar GNSS saistītas izglītības programmas.

Plānots, ka trešdien, 14 decembrī, J. Kaminskis sniegs ziņojumu par «GNSS attīstību un izmantošanu izglītībā Rīgas Tehniskajā universitātē». Kā arī paredzēts aktīvs darbs ceturtajā darba grupā par GNSS pielietošanu mācību programmās un starptautisku GNSS informācijas centru sadarbību. Šajā grupā aktīvākie dalībnieki ir no Alžīrijas, Ķīnas, Kolumbijas, Horvātijas, Francijas, Latvijas, Madagaskaras, Moldovas, Marokas, Rumānijas un Tunisijas.

Kā informē J. Kaminskis, iespējams, šāda vai līdzīga rakstura vispasaules ANO konference par GNSS izmantošanu nākamgad notiks Rīgā. Visi šā gada GNSS veltītās sanāksmes darba materiāli pēc sanāksmes būs pieejami internetā.

RTU Informācijas centrs

12. decembris, 2011 plkst. 16:06