RTU notiks Dziesmusvētku ieskaņu koncerts

6. marts, 2012

2012. gada 10. martā plkst. 17 RTU Mazajā zālē notiks «Dziesmusvētku ieskaņu koncerts». Koncertā piedalīsies Studenšu prezidiju konventa koris (S!P!K! koris), RTU koris «Delta», sieviešu koris «Latve» un Tehniskās koledžas jauktais koris «Mīts». Ieeja bez maksas.

Dziesmu un deju svētki katram cilvēkam saistās ar ko citu – vasaru, smagiem mēģinājumiem vai skaistiem koncertiem. Šajā koncertā būs iespējamazliet iejusties 2013. gada Dziesmu un deju svētku noskaņās, baudot svētku repertuāra dziesmas.

S!P!K! koris ir studenšu korporāciju apvienotais koris, kas dibināts 1927. gada 28. oktobrī Rīgā, pie Latvijas Universitātes. Koris ievērojams ar to, ka ir pirmais akadēmiskais sieviešu koris Latvijā. Pateicoties S!P!K! korim, latviešu mūzikas literatūra palielinājās ar daudz skaistām un melodiskām dziesmām. Dziesmas rakstījuši vairāki latviešu komponisti – Jāzeps Vītols, Voldemārs Ozoliņš, Jēkabs Graubiņš,Jānis Cīrulis, Helmers Pavasaris, Pēteris Barisons un citi. Kori vadījis Teodors Kalniņš, Teodors Reiters, Leonīds Vīgners, Pēteris Barisons, Rūdolfs Vanags. 1940. gadā kora darbība tika pārtraukta. 2001.gadā kora darbība tika atjaunota – šajā laikā kori vadīja Vizma Maksiņa, Anda Rimeika un Dace Reinika. Šobrīd kori vada jaunā un enerģiskā diriģente Dace Leja.

«Delta» ir grieķu alfabēta ceturtais burts. Bet ne tikai! Kopš 1959. gada tas ir arī Rīgas Tehniskās universitātes (Latvijas vecākās universitātes) sieviešu koris, kurš jau 50 gadus nes šo skanīgo vārdu. Savas pastāvēšanas gados koris ir piedalījies visos vispārējos latviešu dziesmu un deju svētkos, Baltijas valstu studentu dziesmu un deju svētkos «Gaudeamus», kā arī dažādos starptautiskos konkursos un festivālos.

Latvija Universitātes Pedagoģijas un psiholoģijas fakultātes sieviešu koris «LATVE», dibināts 1987. gadā. Tā mākslinieciskā vadītāja ir Ilze Feldmane, diriģente Gundega Krūmiņa. «LATVE» aktīvi piedalās Latvijas unRīgas muzikālajā dzīvē, dažādos mūzikas festivālos, kā arī Dziesmu svētkos un Studentu dziesmu svētkos «Gaudeamus». Koris ar labām sekmēm piedalījies dažādos starptautiskos koru konkursos un festivālos.

Rīgas Tehniskajā koledžā darbojas jauniešu jauktais koris «Mīts». Kora devīze – «Koris «Mīts» – īsts dinamīts», kas lieliski raksturot korī valdošo atmosfēru, kā arī panākumus Latvijā un ārvalstīs. Korī dzied ne tikai Rīgas Tehniskās koledžas audzēkņi un studenti, bet arī jaunieši nocitām augstskolām un ne tikai. Kora lepnums – puiši, jo koris nesūdzas par puišu trūkumu kā tas ir citos Latvijas koros, jo to ir vairāk nekā meiteņu.

Koncerta afiša pieejama S!P!K! kora mājaslapā.

6. marts, 2012 plkst. 16:04