RTU notiek seminārs «Zaļās enerģijas ceļš Latvijā: no tehnoloģiskiem risinājumiem līdz politikai»

12. decembris, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts 14. decembrī organizē semināru «Zaļās enerģijas ceļš Latvijā: no tehnoloģiskiem risinājumiem līdz politikai». Semināram pieteikušies 240 dalībnieki no visas Latvijas.

Skatīt galeriju

zalas_energijascels.jpg

Semināru «Zaļās enerģijas ceļš Latvijā: no tehnoloģiskiem risinājumiem līdz politikai» atklāja Rīgas Tehniskās universitātes rektors Leonīds Ribickis.

Seminārā notiek dažādas sesijas – Zaļās enerģijas politika Latvijā, Enerģētikas politikas modelēšana, Tehnoloģijas un bizness enerģētikas nozarē.

Pirmajā sesijā «Zaļās enerģijas politika Latvijā» ieskatu Latvijas zaļajā ekonomikā un enerģētikas politikā sniedz deputāts Einārs Cilinskis, ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, Sabiedriskās politikas centra «PROVIDUS» pārstāvis Reinis Āboltiņš.

Otrajā sesijā «Enerģētikas politikas modelēšana» Rīgas Tehniskās universitātes un Bergenas Universitātes profesori referē par sistēmiskodomāšanu, attīstības prognozēšanu un sistēmdinamikas modelēšanu Latvijas energoefektivitātes politikas analīzes kontekstā.

Trešajā sesijā «Tehnoloģijas un bizness enerģētikas nozarē» paredzēts prezentēt Latvijas atjaunojamās enerģijas tehnoloģiju attīstības un biznesa veiksmes stāstus. Ieskatu zaļās enerģētikas izaugsmes politikas finansēšanas mehānismos un grantos ieskatu sniegs Norvēģijas Karalistes vēstniecības Latvijas Republikā padomniece Linda Ozola. Sesijas noslēgsies ar diskusiju par iespējamo sadarbību starp uzņēmumiem Norvēģijas un Latvijas enerģētikas sektorā.

Semināru organizē RTU Vides aizsardzības un siltuma sistēmu institūts sadarbībā ar Norvēģijas Karalistes vēstniecību Latvijas Republikā.

Papildu informācija: www.videszinatne.lv.

12. decembris, 2011 plkst. 17:21