RTU mācībspēki «saved kopā» studentus ar darba devējiem

15. decembris, 2011

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) mācībspēki uzrunā dažādu uzņēmumu pārstāvjus, piedāvā nopietni izstrādātus darbus ieviest ražošanā, lai tie neiegultu plauktos, iesaista studentus izpētes projektos, kuru rezultāts ir ieguvums sabiedrībai, raksta laikraksts «Diena».

«Modelējam ražošanas, apkalpošanas, loģistikas sistēmas. Taču principiāli var modelēt jebkuru sistēmu, tostarp arī novada ilgtspējīgu attīstību. Piemēram, RTU Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Modelēšanas un imitācijas katedras (DITF MIK) doktora zinātniskā grāda pretendente Nadežda Zeņina, vēl būdama maģistrante, pētījumus varēja pārbaudīt praksē savā darba vietā – transporta pētījumuun modelēšanas uzņēmumā, bet šobrīd to turpina doktorantūrā,» stāsta RTU DITF MIK profesors Jurijs Merkurjevs.

Nadežda Zeņina strādā uzņēmumā «Solvers», kas nodarbojas ar transporta kustības datu vākšanu, apkopošanu, apstrādi un analīzi, t. sk. – veidojot transporta kustības modelēšanu, lai noskaidrotu, piemēram, kā jaunā nekustāmā īpašuma izveide ietekmē objektu tuvumā esošo satiksmi.

Viņa atklāj, ka darba zinātniskais vadītājs profesors Jurijs Merkurjevs tieši ieteicis pieteikties darbā kompānijā «Solvers», kur meklēja darbiniekus. «Tas deva iespēju izvēlēties tādu pētniecības darbu, kas noderētu manai un kompānijas izaugsmei. Maģistra darbā salīdzināju, pie kurām intensitātēm jāveido regulējams vai neregulējams krustojums, pie kādām labākais risinājums ir apļa veida krustojums,» skaidro Nadežda.

RTU Informācijas centrs

Raksta pielikumi