RTU Inženierzinātņu vidusskolas skolēni ieguvuši piecas godalgas 58. Valsts Ķīmijas olimpiādē

27. marts, 2017
No kreisās: RTU IZV skolēni Artems Ubaidullaevs, Ernests Auziņš, Vladislavs Asčeulovs, RTU IZV ķīmijas skolotāja Laura Fjodorova, Marija Ivanova un Alens Šņepsts. Foto – RTU

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierzinātņu vidusskolas (IZV) skolēni 58. Valsts Ķīmijas olimpiādē ieguva vienu pirmās pakāpes, vienu otrās pakāpes un trīs trešās pakāpes diplomus un medaļas 10. un 11. klašu grupās. RTU un Latvijas Universitātē (LU) no 22. līdz 24. martam norisinājās 58. Valsts Ķīmijas olimpiāde, un tajā kopumā piedalījās gandrīz divsimt 9.-12. klašu skolēnu no visām Latvijas skolām.

58. Valsts Ķīmijas olimpiādē pirmās pakāpes diplomu un medaļu ieguva RTU IZV 11. klases skolēns Vladislavs Asčeulovs, otrās pakāpes diplomu un medaļu ieguva RTU IZV 10. klases skolēns Alens Šņepsts, savukārt trešās pakāpes diplomus un medaļas ieguva RTU IZV 10. klašu skolēni Marija Ivanova un Artems Ubaidullaevs, kā arī RTU IZV 11. klases skolēns Ernests Auziņš.

«Es izjūtu cieņu un pat zināmu skaudību pret jauniešiem, kuri piedalījušies Valsts Ķīmijas olimpiādē. Jūs jau tagad esat orientējušies uz dabaszinātnēm, un Latvijā ķīmijas nozarei ir visaugstākie sasniegumi zinātnē. Un tomēr, lai arī cik augsti ir jūsu sasniegumi ķīmijā, mūsdienās jāapgūst vēl daudz un dažādas prasmes – daudzpusība un starpdisciplināras zināšanas ir panākumu atslēga veiksmīgai karjerai nākotnē,» 58. Valsts Ķīmijas olimpiādes dalībniekus apbalvošanas ceremonijā uzrunāja RTU studiju prorektors Uldis Sukovskis.

Visskaļākos aplausus saņēma RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes (MLĶF) dekāna profesora Valda Kokara teiktais: «Ķīmija ir pati labākā, turklāt arī vislabāk apmaksātā nozare.» Viņš neaizmirsa pateikties arī skolotājiem, kuri jauniešus sagatavojuši un aizveduši līdz pat Valsts Ķīmijas olimpiādei.

Ķīmijas olimpiāde notika divās kārtās – teorētiskā un eksperimentālā –, un tās notika Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu akadēmiskajā centrā, kā arī RTU MLĶF.

Valsts Ķīmijas olimpiāde notika jau 58. reizi, un tā ir viena no senākajām valsts mācību priekšmetu olimpiādēm Latvijā. Olimpiāde tika organizēta Eiropas Sociālā fonda projektā «Nacionāla un starptautiska mēroga pasākumu īstenošana izglītojamo talantu attīstībai», un to rīkoja Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts Izglītības satura centrs sadarbībā ar RTU MLĶF un LU Ķīmijas fakultāti.

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

27. marts, 2017 plkst. 11:03