RTU Dizaina fabrikas projekti saņem vairāk nekā 14,5 tūkstošus eiro «Innovation LCM 20» ietvaros

27. marts, 2017

Uzņēmuma «Linstow Center Management» mērķprogrammā «Innovation LCM 20» saziedotie vairāk nekā 14 780 eiro piešķirti pieciem jauniem Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studentu un absolventu biznesa projektiem – «Drone Plan», «eHarvest», «Quube», «KIDLINO» un «Cozy Cell». Iegādāts arī jauns 3D printeris, ko izmantos RTU Dizaina fabrika. Iegūtais finansējums šiem start up uzņēmumiem dos iespēju attīstīt savu ideju «RTU IdeaLAB» atbalsta programmā.

«Linstow Center Management» (LCM), svinot uzņēmuma 20 gadu jubileju, sadarbības partnerus aicināja ziedot iniciatīvas pilno, jauno un talantīgo izgudrotāju ideju īstenošanai. Sadarbībā ar RTU un RTU Dizaina fabriku tika iniciēta  mērķprogramma «Innovation LCM 20». Tās ietvaros saziedoti 14782,10 eiro, sniedzot iespēju pilnveidot Dizaina fabrikas aprīkojumu, savukārt RTU studentiem un jaunajiem zinātniekiem – īstenot ieceres dzīvē.

«Kad ideja vēl pavisam trausla, atbalsts ir jo īpaši svarīgs. Inovācija un pašmotivācija ir «Linstow Center Management» vērtības, un tādas tās ir arī jaunajiem izgudrotājiem. Liels paldies mūsu sadarbības partneriem, ar kuru atbalstu dodam iespēju ieceres no papīra pārcelt realitātē. Ticība idejai, vienota komanda un uzticamu partneru atbalsts ir augstāko mērķu dzinējspēks!» uzsver LCM tirdzniecības centru komercdirektore Evija Majevska.

Visas piecas komandas piedāvā atšķirīgas biznesa idejas – bezpilota lidojošo aparātu programmatūru, taktilās dizaina preces bērniem, velosipēda USB lādētāju, modulāru rakstāmrīku organizatoru un modulāru bezvadu uzlādes staciju. Pateicoties saņemtajam finansējumam, katrs projekts jau tuvākajos mēnešos realizēs kādu no izvirzītajiem mērķiem.

RTU absolventu izveidotā «Drone Plan» komanda jau aprīlī sāks bezpilota lidojošo aparātu automātisko lidojumu pirmos testus. Tekstiluzņēmums «KIDLINO», ko izveidojusi RTU Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes studente, iegādājies materiālus, lai gatavotos pavasara kolekcijas prezentācijai izstādē «Baltic Textile Expo». Uzņēmuma «eHarvest» dibinātāji – RTU starptautiskie studenti – saņemto naudu investē, lai izveidotu velosipēda USB lādētāja prototipu, kas, minot velosipēdu, palīdzēs uzlādēt mobilo telefonu. Arī RTU Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes studentu izveidotā «Cozy Cell» projekta komanda pasūtījusi detaļas prototipu izstrādei, lai gatavotos dalībai izstādē «World Expo» Astanā. Savukārt modulāru rakstāmrīku organizatoru ražotājs «Quube», ko radījuši RTU Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes studenti, naudu investē pārdošanas kanālu sakārtošanā.

Nepilni pieci tūkstoši eiro saziedoto līdzekļu novirzīts jauna 3D printera «Zortrax M300» iegādei. Šī unikālā iekārta sniedz iespēju RTU Dizaina fabrikā radīt neierasti lielus, reāla mēroga prototipus un sen zināmām lietām piešķirt jaunu vērtību.

«Esam pateicīgi «Linstow Center Management» par iniciatīvu! Gandarījums par iespēju  papildināt RTU studentiem, zinātniekiem un jaunajiem uzņēmējiem pieejamo iekārtu klāstu. Finansiālais atbalsts ļaus ieviest jaunas tehnoloģijas un materiālus jaunradītajos uzņēmumos,» par veiksmīgo sadarbību priecājas RTU Dizaina fabrikas vadītājs Guntis Kuļikovskis.

RTU Dizaina fabrika ir viens no vadošajiem inovāciju centriem Baltijā, daļa no vispasaules Dizaina fabriku sadarbības tīkla. Tā ir unikāla praktiskās mācīšanās un inovatīvu produktu radīšanas platforma. Zinātnieku un studentu radošās idejas, pateicoties tehnoloģiskajām iespējām, pārtop prototipos, kas vēlāk kļūst par produktiem un sadarbībā ar uzņēmējiem nonāk tirgū.

Galactico tirdzniecības centru attīstītājs (t/c Alfa, Origo, Galerija Centrs, Mols un Dole,) un nekustamā īpašuma apsaimniekotājs SIA Linstow Center Management Latvijā darbojas jau 20 gadu. Kopējā LCM apsaimniekojamā tirdzniecības centru platība Latvijā ir vairāk nekā 230 000 m², bet visā Baltijā 329 000 m² (LCM apsaimnieko arī lielāko t/c Ülemiste Igaunijā).

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

27. marts, 2017 plkst. 16:42