RTU APF asociētie profesori piedalīsies diskusijā «Rīgas identitāte: vieta, laiks, telpa»

9. decembris, 2011
.
.
.

Trešdien, 14. decembrī, plkst. 15 Latvijas Institūtā (Pils iela 21, 1. stāvs) notiks diskusija «Rīgas identitātes: vieta, laiks, telpa», kurā piedalīsies arī Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras un pilsētplānošanas fakultātes (RTU APF) asociētie profesori Uģis Bratuškins un Sandra Treija par tēmu «Bolderājas telpiskās vides identitāte».

Pilsētu izpētei pasaulē pievēršas arvien vairāk pētnieku un interesentu. Rīgas pilsētvide, kā topošajā grāmatā «Nacionālā identitāte» raksta RTU APF asociētie profesori Uģis Bratuškins un Sandra Treija, veidojusies līdzīgi citām Eiropas pilsētām. Laika gaitā ir saplūdušas sākotnēji patstāvīgas apdzīvotās vietas. Daļa no identitātēm ir zudusi, to vietā radušās jaunas. Bet – daļa no struktūriezīmēm saglabājas gadsimtiem ilgi un ir saskatāmas ielu trasējumā, kvartālu dalījumā, kā arī apbūves mērogā un raksturā. Bet cilvēkiem pilsētā ir arī savas vietas, kas kaut ko izsaka un nozīmē  vairāk nekā citas.

Par Rīgas pilsētvidi, cilvēku pašu izveidotājām kognitīvajām kartēm un vietu refleksiju publiskajā telpā sarunāsies dažādu jomu pārstāvji – Latvijas Universitātes Sociālo zinātņu fakultātes (LU SZF) Komunikācijas studiju nodaļas profesore Inta Brikše un asociētais profesors Viktors Freibergs, kultūras ministres padomnieks un arhitekts Jānis Dripe, LU Cilvēka ģeogrāfijas katedras doktorants Ģirts Burgmanis un Latvijas Institūta direktore Karina Pētersone.

Tā būs trešā diskusija ciklā «Rīgas un nacionālās identitātes».

Diskusijā aicināti piedalīties pētnieki, politikas veidotāji un praktiķi no literatūrpētniecības, socioloģijas, folkloras un sabiedrības integrācijas jomas.

Valsts pētījumu programmu «Nacionālā identitāte» (valoda, Latvijas vēsture, kultūra un cilvēkdrošība) īsteno plašs konsorcijs, kurā piedalās LU, Latvijas Zinātņu akadēmija, RTU un vairākas citas Latvijas augstskolas un kultūras iestādes. 2010.–2013. gada programmu raksturo starpdisciplinaritāte, cieša saikne ar praktiķiem un ievērojams jauno zinātnieku īpatsvars, 21. gadsimta aktuālāko tehnoloģisko un sociālo parādību analīze no nacionālās identitātes perspektīvas.

Papildu informācija par programmu «Nacionālā identitāte» – Nils Muižnieks (tālr. 67241025, E-pasts: ).

Papildu informācija LU SZF mājaslapā.

RTU Informācijas centrs

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Publikācijas datums

9. decembris, 2011 plkst. 10:18

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi