Programmā Accenture Connects studenti prezentē darbus Latvijas lielāko IT budžetu pārvaldītājiem

9. decembris, 2011

Piektdien, 9. decembrī, Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes (DITF) maģistra profesionālo studiju programmas «Informācijas tehnoloģija» studenti Accenture Connects ietvaros prezentē izstrādātos komandējumu noformēšanas sistēmu risinājumus Latvijā strādājošu uzņēmumu IT vadītājiem.

Prezentācijas tiks pietuvinātas reālam iepirkuma procesam. Studenti tajā būs piedāvājuma pārdevēji, kamēr LMT, airBaltic, Swedbank, Telia Latvija un Accenture Latvijas filiāles IT vadītāji būs klienta pārstāvji. Programmā Accenture Connects tiek nodrošināta iespēja nepastarpināti iegūt vērtīgu projektu piedāvājumu sagatavošanas un pārdošanas praktisko pieredzi no industrijas līderiem, informē Accenture Latvija komunikācijas konsultante Sigita Lapsiņa.

«Lai palīdzētu radīt konkurētspējīgu un eksportspējīgu Latvijas IT industriju, nepieciešams nodrošināt iespēju studentiem mācīties tieši no vadošajiem speciālistiem. Tieši to mēs vēlamies panākt ar Accenture Connects, jo šajā programmā studenti ne tikai pielieto zināšanas praksē, bet arī izveido kontaktu ar saviem potenciālajiem darba devējiem un saņem no viņiem ieteikumus,» piebilst Maksims Jegorovs, Accenture Latvijas filiāles direktors un RTU studiju kursa «Informācijas tehnoloģiju projektu vadība» lektors.

Elektroniskās komandējumu noformēšanas sistēmas projekta izstrāde ir daļa no maģistrantūras studentu praktiskā darba, kurā atdarinātas visas darbības, kuras ir nepieciešamas, reālos darba apstākļos prezentējot šādus un līdzīgus projektus iecerētiem klientiem. Katrai studentu grupai tiks dotas 15 minūtes, lai prezentētu izstrādāto elektroniskās komandējumu noformēšanas sistēmas projekta piedāvājumu klienta pārstāvju komisijai. Prezentācijā būs jāparāda gan zināšanas un prasmes, gan pasniegšanas, argumentācijas un pārliecināšanas iemaņas.

Accenture Connects programma ir balstīta uz Latvijā unikālo RTU projektu vadītāju sagatavošanas kursu «Informācijas tehnoloģiju projektu vadība». To jau otro gadu pasniedz Accenture Latvijas filiāles direktors Maksims Jegorovs. Studiju kurss ietver visas svarīgākās projektu vadības tēmas – projektu identifikāciju, projektu plānošanu, īstenošanu, kontroli un pabeigšanu. Tā laikā studenti izmanto arī jaunākos projektu vadības rīkus.

Maģistra profesionālo studiju programmu «Informācijas tehnoloģija», kuru absolvējot studenti iegūst gan maģistra profesionālo grādu, gan IT projektu vadītāja profesionālo kvalifikāciju, RTU īsteno kopš 2005. gada. Tās mērķis ir sagatavot IT nozares speciālistus ar padziļinātām zināšanām aparatūras, programmatūras un integrēto risinājumu ieviešanā biznesa vidē. Profesionālās studiju programmas uzdevums ir studiju laikā nodrošināt praktiskā darba pieredzes iegūšanu, tādēļ liela vērība tiek pievērsta sadarbībai ar IT jomā strādājošajiem uzņēmumiem. Katru gadu studiju programmu absolvē 20 līdz 25 studenti.

RTU Informācijas centrs

9. decembris, 2011 plkst. 11:14