Preses konferencē informēs par Baltijas Inovatīvo pētījumu un tehnoloģiju institūta izveidi

24. februāris, 2012

Pirmdien, 27. februārī, Eiropas Savienības mājā (Aspazijas bulvārī 28, Rīgā) notiks diskusija par Baltijas Inovatīvo pētījumu un tehnoloģiju institūta izveidi, tā mērķiem un Baltijas valstu sadarbību Baltijas inovatīvo pētījumu un tehnoloģiju infrastruktūras attīstības projekta ietvaros. Institūta izveidē piedalās vadošās zinātniski pētnieciskās institūcijas no Baltijas valstīm. Diskusijas sākums plkst. 12, savukārt plkst. 14 notiks preses konference.

Preses konferencē piedalīsies:

• Mārcis Auziņš, Latvijas Universitātes rektors;
  • Leonīds Ribickis, Rīgas Tehniskās universitātes rektors;
  • Ivars Kalviņš, Latvijas Organiskas sintēzes institūta direktors;
  • Lauma Sīka, Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas valsts sekretāra vietniece;
  • Nerija Putinaite, Lietuvas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas pārstāve;
  • Toivo Räim un Indrek Reimand, Igaunijas Republikas Izglītības un pētniecības ministrijas pārstāvji.

Baltijas Inovatīvo pētījumu un tehnoloģiju institūts tiek veidots ar  mērķi  saskaņoti attīstīt zinātniskās, izglītības un inovāciju infrastruktūru, lai stiprinātu Eiropas Savienības un īpaši Baltijas jūras reģiona kapacitāti, veicinātu tā konkurētspēju pasaules tirgos. Izvērtējot zinātnisko ekselenci un infrastruktūras kapacitāti Baltijas valstīs, tika identificētas potenciālās attīstāmās jomas ar augstāko zinātnisko ekselenci: biomedicīna un farmācija, inovatīvie materiāli un nanotehnoloģijas, kā arī inženierzinātnes, informācijas un komunikāciju tehnoloģijas. Projekta aktivitātes ir zinātniskās infrastruktūras attīstība, valsts zinātniskās darbības prioritāšu un valsts nozīmes pētniecības centru mijiedarbība.

24. februāris, 2012 plkst. 14:19