Notiks loģistikas RFID tehnoloģiju laboratorijas izveidei veltīts seminārs

12. decembris, 2011

Ceturtdien, 22. decembrī, plkst. 16.15 RTU, Meža ielā 1/4-435, Rīgā, Latvijas Imitācijas un modelēšanas biedrība ar IEEE Latvijas sekcijas un Baltijas-Vācijas Augstskolu biroja atbalstu organizē zinātniski praktisko semināru «Loģistikas RFID tehnoloģiju apmācības un pētījumu laboratorijas izveidošana».

Seminārā tiks prezentēti un apspriesti projekta «Loģistikas RFID tehnoloģiju apmācības un pētījumu laboratorijas izveidošana» īstenošanas rezultāti.

Projekta realizācija ir saistīta ar diskrētu notikumu sistēmu imitācijas modelēšanas pielietošanu loģistikas sistēmu vadībā.

Projekts ir izstrādāts no 2011. gada marta līdz decembrim Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Informācijas tehnoloģijas institūta Modelēšanas un imitācijas katedrā (MIK) sadarbībā ar Otto von Guericke Magdeburgas universitātes (Vācija) Loģistikas sistēmu katedru. Projektu finansiāli atbalsta Baltijas-Vācijas Augstskolu birojs (DAAD). Projekta vadītājs ir Modelēšanas un imitācijas katedras docents Arnis Lektauers.

Semināra referenti:
Arnis Lektauers, docents, dr. sc. ing., RTU, DITF, ITI, MIK;
Andrejs Romānovs, asoc. profesors, dr. sc. ing., RTU, DITF, ITI, MIK.

Projekta laikā izstrādāta metodiskā un tehnoloģiskā bāze loģistikas radiofrekvenču identifikācijas (RFID) tehnoloģiju apmācības un pētījumu laboratorijas izveidei starpdisciplināriem lietišķajiem RFID pētījumiem un apmācībai.

Laboratorija paredzēta loģistikas, informācijas tehnoloģijas, ekonomikas un uzņēmējdarbības nozaru studentiem, akadēmiskajam personālam un profesionāļiem.

Projekta galvenais praktiskais ieguvums ir par projekta līdzfinansējumu iegādātais loģistikas konveijera stenda modelis, kura vadībai ir izstrādāts simulācijā bāzēts programmatūras prototips.

RTU Informācijas centrs

12. decembris, 2011 plkst. 14:04