Notiks datorprogrammas MatLab apmācības seminārs

16. novembris, 2011

Ceturtdien, 24. novembrī, tiek uzsākts četru nedēļu garš «Datorprogrammas MatLab apmācības seminārs», kas notiks katru ceturtdienas vakaru, no plkst.17.30 līdz 20 un ilgs līdz 15. decembrim. Seminārus vadīs RTU Elektronikas un telekomunikāciju fakultātes profesors Pēteris Misāns. Pieteikumu termiņš – 22. novembris.

Tā kā pavasara semestra noslēgumā daudzi doktoranti atzina, ka viņiem būtu nepieciešama apmācība datorprogrammas MatLab lietošanā, tad septembra otrajā pusē tika apkopoti maksimāli visi tie temati, kas šādā seminārā būtu jāiekļauj, izveidojot sešus lielus jautājumu blokus:

1. Kas ir MatLab, kā to izmantot, un tā īpatnības.

2. Elementārā grafika, matricas u. tml.

3. Datu apstrāde, līkņu pielaikošana (aproksimācija, interpolācija) , saite ar *.xls, vizualizācija.

4. Programmēšana, GUI veidošana.

5. Diferenciālvienādojumi, elektriskie tīkli, procesi elektroierīces.

6. MatLab Toolboxes (bibliotēkas, rīki).

Iespējamie tēmu apakštemati.

Kā atzīst profesors, vēlmes ir ļoti dažādas, tāpēc seminārā maksimāli tiks apmierinātas visu interesentu vēlmes, tādu, kas tikai uzsāk darbu MatLab vidē, kā arī tādu, kas ir ar pieredzi. Tāpat semināros tiks sniegta vispārēja informācija par MatLab lietošanu ar norādi par konkrētām nozarēm atbilstošu literatūru. Ir paredzams, ka visus interesējošos tematus četru nedēļu laikā nebūs iespējams aplūkot pilnvērtīgā apjomā tāpēc papildus seminārus būs iespējams organizēt, ja būs interese, pavasara semestrī.

Pieteikties «Datorprogrammas MatLab apmācības semināram» iespējams līdz 22. novembrim, aizpildot elektronisko pieteikumu anketu.

Pieteikties aicināts ikviens interesents, tomēr, ja tiks sasniegts maksimālais vietu skaits, priekšroka tiks dota RTU doktorantiem un maģistrantiem.

Papildu informācija:
RTU Doktorantūras skolas projektu vadītāja