«Noslēguma darbu un zinātnisko rakstu apstrāde LaTeX valodā»

17. februāris, 2012

Piektdien, 24. februārī, plkst. 17.30 Kaļķu ielā 1, 301. auditorijā, notiks RTU Doktorantūras skolas praktiskais seminārs «Noslēguma darbu un zinātnisko rakstu apstrāde LaTeX valodā».  Paredzamais semināra ilgums – 2h. Semināru vadīs Rīgas Tehiniskās universitātes EEF doktorants Dāvis Meike.

LaTeX ir dokumentu izstrādes formāts un valoda ar senu vēsturi, kura irīpaši populāra akadēmiskajā vidē. Valoda īpaši piemērota augstākās  kvalitātes un liela apjoma darbu izstrādei, matemātikas vienādojumu un vektorgrafikas attēlošanai.

Semināra laikā tiks apskatītas šādas tēmas:

• LaTeX valodas būtība, priekšrocība un svarīgākās komandas;
  • teksta redaktori;
  • automatizēta literatūras resursu pārvalde;
  • dokumentu šabloni;
  • formulu attēlošana LaTeX;
  • MatLab un LaTeX;
  • attēlu apstrāde:
  • vektorgrafikas attēlu ģenerēšana;
  • LaTeX izmantošana attēlos.

Seminārs ir paredzēts ne tikai doktorantiem, bet arī maģistrantiem un bakalaura studiju pēdējo kursu studentiem, kuri izstrādā ne tikai savus diplomprojektus, bet arī gatavojas studentu zinātniskajai konferencei.

Uz semināru ieteicams ņemt līdzi portatīvos datorus, lai LaTeX piedāvās iespējas un rīkus varētu izmantot jau semināra laikā.

Pieteikties semināram iespējams līdz 22. februārim, aizpildot elektronisko pieteikuma anketu šeit.

Ja rodas jautājumi, sazināties ar RTU Doktorantūras skolas projektu vadītāju Zani Skreiju, rakstot: vai zvanot: 67089870.

RTU  Doktorantūras skola

17. februāris, 2012 plkst. 9:27