Latvijas un Igaunijas jaunieši būvēs robotus

18. oktobris, 2011

No 2011. gada oktobra līdz 2012. gada maijam Kurzemes, Vidzemes, Rīgas, kā arī Igaunijas pierobežas skolās un augstskolās Latvijas – Igaunijas pārrobežu sadarbības projekta «ICT DCNet»  ietvaros norisināsies robotu būves semināri, kur jaunieši iegūs jaunas zināšanās robotu konstruēšanā un programmēšanā. Semināru noslēgumā tiks noskaidroti spēcīgākie roboti, kas mērosies spēkiem Baltijas Robotikas sacensībās.

Pirmais robotu būves seminārs norisināsies 31. oktobrī un 1. novembrī Valmieras Valsts ģimnāzijā, savukārt informācija par pārējiem semināriemir atrodama www.robotika.lv sadaļā «ICT DCNet». Semināros dalībnieki tiks nodrošināti ar darba materiāliem un instrumentiem. Dalība semināros ir bez maksas.

Iecerēts, ka robotu būves semināri kopumā notiks desmit Latvijas un desmit Igaunijas skolās un augstskolās. Semināru mērķis ir rosināt jauniešu interesi par inženierzinātnēm un demonstrēt dažādu tehnisko nozaru starpdisciplinaritāti. Latvijas jaunieši apgūs teorētiskos pamatus par robotu uzbūvi, elektronikas un programmēšanas pamatiem un jauniegūtās zināšanas nostiprinās, izveidojot sumo robotus – Robotikas sacensību favorītus. Semināru noslēgumā notiks aizraujošas sumo robotu cīņas, kuru rezultātā tiks noskaidroti spēcīgākie roboti, kas piedalīsies Baltijas Robotikas sacensībās Rīgā un Tartu 2012. gada pavasarī. Tāpat semināra dalībniekiem būs iespēja vērot unikālu robotu  uzvedumu, kas tapis pēc kādas ļoti pazīstamas brāļu Grimmu pasakas motīviem. Uzveduma aktieru lomās iejutīsies Lego Mindstorm roboti, kas Igaunijā jau ir kļuvuši par izglītības sistēmas sastāvdaļu.

«Robotika ir lieta, kura liek mums domāt, kura liek mums kustēties un kura virzīs mūs uz priekšu superātrā tempā! IT nozare un robotika ir tikcieši viena ar otru savijusies, ka nav iedomāja viena bez otras nākotnē. Un, saprotiet, Jūs, kuri darbojaties un kuri vēl plānojat darboties šajā jomā – Jums ir unikāla iespēja – beidzot likt kādam darītto, ko JŪS gribat, tā – kā JŪS gribat, kustēties un iet turp, kur JŪS gribat! Nu, nevar laist tādu izdevību garām – Latvijas gaišajiem prātiemjābūt pirmajās rindās šajā jomā! Robotika rullē!» saka Lilita Sparāne, Latvijas IT Klasteris izpilddirektore.

Robotika ir inženierzinātne par robottehnoloģijām, to projektēšanu un būvēšanu, kā arī programmēšanu. Robotika ir saistīta ar tādām nozarēm kāelektronika, mehānika un datorzinātne. Ar robotikas aktivitāšu palīdzību skolēni, studenti un citi robotikas interesenti apgūst praktiski teorētiskās zināšanas, kā arī rada jaunas idejas un netradicionālus paņēmienus robotikas attīstībai.

Robotu būves semināri jauniešiem noris Latvijas – Igaunijas pārrobežu sadarbības projekta «ICT DCNet»ietvaros, un tos līdzfinansē Eiropas Savienība. Seminārus Latvijas jauniešiem organizē un vada Rīgas Tehniskās universitātes Robotikas kluba aktīvisti. Detalizētāka informācija par projektu.

RTU Robotikas klubs

18. oktobris, 2011 plkst. 11:27