Johanesa Brāmsa «Rinaldo» ieskandinās RTU 150. jubileju

17. oktobris, 2011

Sestdien, 29. oktobrī, plkst. 18, Lielajā Ģildē notiks Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) 150. jubilejas ieskaņas koncerts, kurā RTU vīru koris «Gaudeamus» un tā mākslinieciskais vadītājs Ivars Cinkuss sadarbībā ar Liepājas simfonisko orķestri (LSO) Latvijā pirmo reizi atskaņos Johanesa Brāmsa dramatisko kantāti «Rinaldo». Vokāli ļoti prasīgajai Rinaldo lomai izraudzīts viens no Eiropas atzītākajiem tenoriem – igaunis Mati Turi, kura vārds un kvalitāte Latvijā ir labi zināma.

Johans Volfgangs Gēte (Goethe) savas poēmas Rinaldo tekstu ir balstījis uz itāļu 16. gs. dzejnieka Torkato Taso (Tasso) eposa Atbrīvotā Jeruzāleme (La Gerusalemme liberata) vienu epizodi. Tā vēsta par pirmā Krusta gājiena bruņinieka Rinaldo krišanu raganas Armidas mīlas valgos un to, kā viņa kareivji to atrodot aicina viņu atgriezties pie saviem kristieša pienākumiem. Kantāte veidota kā saruna starp Rinaldo un viņa kareivjiem.
Lai arī iesācis kantāti piecus gadus ātrāk, Brāmss to pabeidz tikai 1868. gadā sava Vācu rekviēma spožo panākumu iedvesmots.

Diriģenta Ivara Cinkusa un LSO sadarbība tikai pēdējās divāssezonās veiksmīga bijusi jau trijās programmās ar Igora Stravinska, Pētera Butāna un Imanta Kalniņa mūziku aizvadītajā vasarā. RTU vīru koris «Gaudeamus» ir vadošais Latvijas vīru koris jau daudzus gadus, un kora nesenākajā vēsturē ir ierakstītas četras programmas ar LSO, tajā skaitā Luidži Kerubini «Requiem» un Jāņa Lūsēna «Magnificat» pasaules pirmatskaņojums.

Koncertā kā īpašs veltījums Rīgas Tehniskās universitātes 150. jubilejas ieskaņai izskanēs arī Brāmsa laikabiedra Johana Štrausa (dēla) «Pie skaistās, zilās Donavas».

Biļešu iepriekšpārdošana Biļešu paradīzes kasēs www.bilesuparadize.lv un stundupirms koncerta norises vietā.

Informācija pa tālr. 29119001, 22012335, e-pasts: , www.gaudeamus.lv, www.kulturartu.lv

RTU Informācijas centrs

17. oktobris, 2011 plkst. 10:47