Izveidota RTU žurnāla «Jaunais Inženieris» iPad lietojumprogramma

9. marts, 2012

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) žurnāls «Jaunais Inženieris» kļuvis par pirmo Latvijas augstākās izglītības iestāžu periodisko izdevumu, kuram ir sava iPad lietojumprogramma (aplication). To par godu RTU 150. jubilejas gadam izveidojis un universitātei uzdāvinājis RTU IT Lietotāju atbalsta centra vadītājs Kaspars Auzarējs-Auzers.

Izmantojot lietojumprogrammu, ir iespējams lasīt gan jaunākos RTU žurnāla numurus, gan arī arhīvu, sākot no 2000. gada. Tā bez maksas pieejama šeit.

K. Auzarējs-Auzers stāsta, ka gadu sācis ar jaunu brīvā laika hobiju –iOS lietojumprogrammu veidošanu, un šobrīd viņa kontā ir trīs iPad un viena iPhone lietojumprogramma. Žurnāla «Jaunais Inženieris» aplikācija veidota kā dāvana studentiem, mācībspēkiem un darbiniekiem universitātes 150. dzimšanas dienā. Lietojumprogrammas izstrāde aizņēmusi aptuveni 20 stundas – tik daudz laika vajadzēja, lai iepazītos ar Apple izstrādes platformu Xcode un īstenotu ideju par iPad lietojumprogrammu.

«Ceru, ka esošie un potenciālie studenti un mācībspēki lasīs RTU žurnālu, izmantojot iPad, lai vienmēr būtu lietas kursā par universitātēnotiekošo, it īpaši par aktuālajiem RTU 150. jubilejas pasākumiem,» saka K. Auzarējs-Auzers. «iPad sver tikpat, cik viena mini mācībugrāmata, tas aizņem mazāk vietas un ir ērti lietojams: lasīt «Jauno Inženieri» iPad ir pat ērtāk nekā drukāto žurnāla versiju.»

Jau ziņots, ka Rīgas Tehniskā universitāte 150. jubileju svinēs 2012. gada 14. oktobrī. RTU (tolaik – Rīgas Politehniskā augstskola) ir pirmā augstākās izglītības mācību iestāde tagadējās Latvijas teritorijā, tā irdibināta 1862. gada 14. oktobrī.

Izdevums «Jaunais Inženieris» RTU iznāk jau 53 gadus. Kopš 2011. gada jūnija «Jaunais Inženieris» pārveidots par žurnālu, kurš iznāk četras reizes gadā. RTU žurnālu ir iespējams lasīt arī interneta mājaslapā: www.rtu.lv/ji.Šopavasar iznācis žurnāla 1392. numurs – speciālizlaidums skolēniem, kurā atspoguļotas RTU piedāvātās studiju, darba un brīvā laika pavadīšanas iespējas.

RTU Informācijas centrs

9. marts, 2012 plkst. 12:30