Iznācis RTU žurnāla «Jaunais Inženieris» 2011. gada ziemas numurs

19. decembris, 2011

Pirmdien, 19. decembrī, iznācis jaunais Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) žurnāla «Jaunais Inženieris» ziemas numurs. Žurnāla drukātās versijas izplatītas RTU struktūrvienībās, savukārt elektroniskā versija lasāma šeit.

«Jaunajā Inženierī» iekļauts rektora Leonīda Ribicka sastādīts 2011. gada RTU notikumu TOP 10, lasāma publikācija par to, kā RTU gatavojas 150. jubilejai. Jaunais izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis ekspresintervijā atklāj, kāda izglītība nākotnē būs nepieciešama studentiem un uz kādu darba stilu jāorientējas RTU zinātniekiem.

RTU Būvniecības fakultātes studenti Ulvis Siliņš un Sandijs Vasiļevskis stāsta par darbu Dānijas Tehniskās universitātes Arktikas tehnoloģiju centrā un Grenlandes māju pētījumiem. Enerģētikas un elektrotehnikas fakultātes students Madars Mileiko stāsta par savu aizraušanos – aerofotogrāfiju, izmantojot raidītāju un radiovadāmo lidmodeli, bet pētnieks Antons Patļins – par dzīvi uz skatuves un lomām RTU teātra «Kamertonis» iestudētajās lugās.

RTU Gada zinātnieks 2011 – profesors Jānis Rudzītis žurnāla intervijā atklāj, kā atšķiras RTU un LU studenti, bet RTU Gada jaunā zinātnieka 2011 Remo Merija-Meri kolēģi pastāsta, ka zinātne ir Remo sirdslieta.

Uz spožām uzvarām pilno 2011. gadu atskatās RTU florbola komandas «RTU/Inspecta» spēlētāji un žurnāla vāka fotomodeļi – uzbrucējs Atis Blinds, vārtsargs Andis Blinds un aizsargs Rihards Fīrmanis. Savukārt uz 20 darba gadiem žurnāla publikācijā atskatās RTU Rīgas Biznesa skola un demonstrē Austrumeiropā modernāko auditoriju.

«Jaunais Inženieris» aplūko arī karstā un siltā asfalta tehnoloģijas un pēta dažādo asfalta veidu priekšrocības, vēsta par to, vai uzņēmumiem ir izdevīgi ieviest LED apgaismojuma sistēmas u. c., kā arī dodas Studentu parlamenta īstenotajiem projektiem pa pēdām.

Katrai publikācijai pievienota arī anotācija krievu un angļu valodā.

RTU Informācijas centrs

19. decembris, 2011 plkst. 14:57