«Lotus» konference pulcē mobilo aplikāciju profesionāļus

13. decembris, 2011

10. decembrī Rīgas Tehniskās universitātes Rīgas Biznesa skolā (RTU RBS) notika konference «Lotus», tās tēma – mobilās aplikācijas. Konferencē tika runāts par aplikāciju nozīmīgumu, to izveidi un iespējām.

Konferenci atklāja Association Internationale des Étudiants en Sciences Économiques et Commerciales (AIESEC) pārstāvji, stāstot par mobilo aplikāciju nozīmi mūsdienās, kā arī par AIESEC organizāciju. Lai konferences laikā veiksmīgi tiktu izmantotas konferencei nepieciešamās tehniskās iespējas,  RTU RBS direktors Jānis Grēviņš iepazīstināja ar Alumni auditoriju, kas ir pirmā šāda veida virtuālo lekciju auditorija Austrumeiropā.

Pirmais konferences lektors bija Kristaps Skutelis, informāciju tehnoloģiju (IT) profesionālis, blogeris. K. Skutelis pastāstīja par globālo un vietējo mobilo platformu tirgus situāciju pasaulē un Latvijā,mobilajām tehnoloģijām un to attīstību gadu gaitā. Noslēdzot savu prezentāciju, K. Skutelis izteica ideju: «Mēs tuvojamies laikam, kad telefoni ar mums runās.»

Nākamais lektors, kurš dalījās savā pieredzē un zināšanās, bija Alans Mendelevičs, pirmās lietuviešu mobilo aplikācijas autors, «AdDuplex» – «Windows» mobilo aplikāciju reklāmu apmaiņas tīkla izstrādātājs. A. Mendelevičs stāstīja par «Windows Phone» un tā attīstību, sistēmām, kas tiek izmantotas «Windows» telefonu programmēšanai. Lektors aplikāciju veidotājiem ieteica programmas, ar kurām pilnvērtīgāk izveidot mobilo aplikāciju un to, kā vēlāk izveidoto produktu veiksmīgāk pārdot attiecīgajā vidē.

Par veiksmīgiem «Samsung» panākumiem informēja nākamais konferences lektors Aleksis Geske.

Konferences noslēgumā tika pārbaudītas auditorijas tehnoloģiskās iespējas – lektore Anne-Catherine Goulby no Anglijas video konferences veidā stāstīja par «iPhone» situācijas analīzi – kā paaugstināt  «iPhone» aplikāciju lejupielādes skaitu.

Konferences noslēgumā tika izlozētas balvas no «Microsoft» un «Samsung».

RTU Informācijas centrs

13. decembris, 2011 plkst. 13:48