Folkfestivāls pulcē studentus māksliniekus no visas Latvijas

24. februāris, 2012

22. februārī plkst. 18 Jelgavas pils Aulā notika 23. studentu folkfestivāls, kurā otro gadu pēc kārtas lielāko žūrijas atzinību izpelnījušās Rīgas Tehniskās universitātes postfolka grupas «Vecpilsētas dziedātāji» mūziķes.

Galvenās balvas – skatītāju simpātijas – ieguvuši dzejnieks Frīdis Valfrīdis un grupas «Laika jautājums», «OMG» un «Skapis». Šogad studentufolkfestivāla dalībniekiem un skatītājiem tika piedāvātas Jelgavas pilsAulas trīs skatuves dažādām sirds sajūtām, aktieriskām un vārdiskām, muzikālām, instrumentālām, un vokālām izpausmēm: skatuve «Svece» – dzejnieku un dziesminieku skatuve; skatuve «Kilovats» – pieklusināti, taču izjusti; skatuve «Decibels» – jaudīgajiem un skaļajiem.

Žūrijas komisijas priekšsēdētājs Endijs Rožkalns norāda, ka pēdējos gados, pulcējot arvien vairāk jauno dzejdaru, paplašinās skatuve «Svece»: «Tā ir ļoti laba un patīkama tendence, jo tieši šī skatuve būtībā ir Studentu folkfestivāla sakne un dziļākā būtība. Šogad uz tās uzstājās vienpadsmit dzejnieki, un es ceru, ka nākamgad skatuve «Svece» būs vēl pilnāka.»

Lielākā mūziķu debija E. Rožkalna skatījumā bija grupām «Laika jautājums» un «Skapis», bet ar fantastisku muzicētprasmi šogad gan žūriju, gan skatītājus atkal pārsteidza grupa «Vecpilsētas dziedātāji».

Kaspara Dimitera vislielākās simpātijas ieguva grupas «Vecpilsētas dziedātāji» mākslinieces, jo īpaši Solveigas Kaļvas sacerētā dziesma Ziemassvētku noskaņās: «Šī dziesma izcēlās arī ar garīgumu un etniskumu.Mūziķes uzstājās bez šova un varēja just, ka viņas dzied ar patiesu pārliecību un ticību,» teic K. Dimiters.

Uz Studentu folkfestivāla skatuves «Svece» savas dvēseles dziļākās pārdomas pauda studenti – dzejnieki un liriski noskaņoti mūziķi, skatuvi«Kilovats» pierībināja mākslinieki ar «lielāku muzikālo jaudu», bet ar visskaļākajiem priekšnesumiem skatītājus priecēja skatuves «Decibels» mūziķi. Jauniešu uzstāšanos vērtēja žūrija un skatītāji, pasākuma noslēgumā piešķirot mūziķiem balvas dažādās nominācijās.

23. Studentu folkfestivālā, stiprinot studējošo garu un vienojot studentu – mūziķu saimi, piedalījās 27 mākslinieki no Jelgavas, Rīgas, Dobeles, Daugavpils, Krāslavas un citām Latvijas pilsētām. Studenti pārstāvēja LLU, Latvijas Universitāti, Rīgas Tehnisko universitāti (RTU), Ekonomikas un Kultūras augstskolu, Informācijas sistēmu menedžmenta augstskolu, RTU Daugavpils filiāli un citas augstskolas.

Vairāk informācijas.

24. februāris, 2012 plkst. 14:13