Arī RTU studenti piedalījās gaismas festivālā «Staro Rīga!»

14. novembris, 2011

No 17. līdz 20. novembrim Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) studenti piedalījās gaismas festivālā «Staro Rīga!», kura laikā RTU centrālajā ēkā, Kaļķu ielā 1, demonstrēja objektu «Skaņas noslēpumi», kas veidoja tiltu starp skaņu, gaismu un uguni.

Skatīt galeriju

Video.

staro_riga_19_nov.jpgObjekts «Skaņas noslēpumi» bija apskatāms RTU centrālajā ēkā, foajē, pie ieejas durvīm.

Objektā «Skaņas noslēpumi» tika izmantota Heinriha Rubena 1904. gadā izgudrotā ierīce «Rubens tube», kas piemērota skaņas stāvviļņa demonstrēšanai. Iekārtu veidoja metāla caurule, kurai augšpusē izurbtas maza diametra atveres. Viens caurules gals noslēgts ar skaļruni, pa otrucaurules galu tika pievadīta gāze. Gāze, izplūstot pa caurules virspusēizveidotajām atverēm, tika aizdedzināta. Skaļruņa ierosinātās svārstības caurulē radīja dažāda spiediena apgabalus, kas ietekmējā liesmu augstumu.

Gaismas festivāla laikā RTU tika atskaņota dažādu žanru mūzika, un skaņas attēlošana ar liesmu palīdzību kļuva par vizuāli aizraujošu piedzīvojumu ikvienam festivāla apmeklētājam.

Projekta idejas autori un īstenotāji ir RTU Transporta un mašīnzinību fakultātes studenti Aigars Maģītis, Raimonds Nikoluškins, Rolands Smelēns un Inženierekonomikas un vadības fakultātes students Rolands Blumbeks.

Projekta finansētāji: Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departaments un RTU Studentu parlaments, sadarbības partneris: Rīgas Tehniskā universitāte.

RTU Informācijas centrs

14. novembris, 2011 plkst. 9:44