Ar Beļģijas Flāmu zemes ģenerālpārstāvi Thomas Castrel RTU vadība apspriež potenciālo sadarbību ar «IMEC»

22. aprīlis
.
.
.
(No kreisās) RTU inovāciju prorektore Liene Briede, RTU rektors Tālis Juhna, Beļģijas Flāmu zemes ģenerālpārstāvis Baltijā un Polijā Thomas Castrel un RTU profesors Jurģis Poriņš. Publicitātes foto

Lai sekmētu Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) sadarbību ar pasaulē vadošo pētniecības un attīstības organizāciju nanoelektronikas un digitālo tehnoloģiju jomā «IMEC», RTU viesojas Beļģijas Flāmu zemes ģenerālpārstāvis Baltijā un Polijā Thomas Castrel.

T. Castrel vizītē apmeklēja RTU studentu pilsētiņu Ķīpsalā un viesojās RTU Datorzinātnes, informācijas tehnoloģijas un enerģētikas fakultātes Fotonikas, elektronikas un elektronisko sakaru institūta Šķiedru optikas pārraides sistēmu laboratorijā, izzinot RTU zinātnieku veikumu.

RTU sadarbībā ar Elektronikas un datorzinātņu institūtu un Latvijas Universitātes Cietvielu fizikas institūtu ir izvirzījusies kā pusvadītāju ekosistēmas koordinētāja, veikusi nepieciešamos priekšdarbus un uzsākusi sadarbības sarunas ar vadošajiem Eiropas un pasaules spēlētājiem šajā jomā. Pasaules zinātnes un uzņēmējdarbības vides interesi ir sekmējis RTU Fotonikas, elektronikas un elektronisko sakaru institūta zinātnieku veikums silīcija fotonikas čipu attīstībā, tajā skaitā vairāki pasaules rekordi Datu centru starpsavienojumu tehnoloģijās.

RTU stratēģiskais mērķis ir kopā ar nacionālo ekosistēmu izveidot pusvadītāju kompetenču centru, dizaina un testēšanas laboratoriju. Tā apkalpotu mikroshēmu ražotājus – gan globālos, gan vietējos –, kad tādi būtu izveidojušies. Dizaina un testēšanas posms mikroshēmu vērtības ķēdē šobrīd veido apgrozījuma lielāko daļu, un Latvijai šajā jomā ir unikālas priekšrocības attiecībā pret tuvākajiem kaimiņiem – kompetenti speciālisti un sagatavotas tehnoloģijas. 

T. Castrel tikās arī ar RTU rektoru Tāli Juhnu, inovāciju prorektori Lieni Briedi un Fotonikas, elektronikas un elektronisko sakaru institūta profesoru Jurģi Poriņu, lai apspriestu sadarbības veicināšana ar «IMEC», kā arī citus stratēģiskās attīstības plānus, piemēram, ūdeņraža pētniecības un inovāciju ekselences centra izveidi sadarbībā ar partneriem, kas nākotnē nodrošinātu platformu sadarbībai pētniecībā, tehnoloģiju izstrādei un testēšanai, vēja parku ilgtspējīgu attīstību, ostu digitalizāciju utt. 
 

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

22. aprīlis plkst. 9:22

Līdzīgi raksti

Universitāte

Jaunumi