RTU profesoram Konstantinam Didenko piešķirts Atzinības krusts

28. oktobris, 2016

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) Inženierekonomikas un vadības fakultātes (IEVF) profesoram un Latvijas Zinātņu akadēmijas korespondētājloceklim Konstantinam Didenko īsi pirms Latvijas Republikas proklamēšanas 98. gadadienas Ordeņu kapituls par nopelniem Latvijas valsts labā lēmis piešķirt Atzinības krusta IV šķiru un iecelt par ordeņa virsnieku.

«Profesora Konstantina Didenko viss līdzšinējais darba mūžs ir bijis saistīts ar Rīgas Tehnisko universitāti. Un allaž viņš ar savām profesionālajām un cilvēciskajām īpašībām ir bijis teicams paraugs gan saviem kolēģiem, gan studentiem. Konstantins Didenko savu darba mūžu nesavtīgi ir veltījis augstākās izglītības attīstībai Latvijā, izcili veicis uzticētos pienākumus, ilgstoši un priekšzīmīgi vadot darbu fakultātē un vienlaikus spējot nodrošināt augstskolas panākumus un personīgo zinātnisko izcilību,» saka IEVF dekāna vietniece zinātnes darbā un RTU Senāta priekšsēdētāja profesore Elīna Gaile-Sarkane.

K. Didenko pašlaik ir IEVF Inovāciju un uzņēmējdarbības vadības katedras vadītāja pienākumu izpildītājs. Viņš bagātajā darba mūžā ir bijis teicams paraugs gan saviem kolēģiem, gan studentiem. Desmit gadus, esot dekāna amatā, K. Didenko vadīja toreizējo RTU Inženierekonomikas fakultāti, divdesmit divus gadus bija fakultātes dekāna vietnieks mācību darbā, piecpadsmit gadu — Ražošanas un uzņēmējdarbības institūta direktors un divdesmit piecus gadus vadīja Ražošanas un uzņēmējdarbības ekonomikas katedru. Visos garajos darba gados viņš ļoti atbildīgi izturējies pret uzticētajiem pienākumiem un allaž bijis atvērts inovācijām, gan pats ieviešot dažādus jauninājumus, gan rosinot uz tiem savus kolēģus. K. Didenko ir sagatavojis vairāk nekā 200 zinātnisku publikāciju un mācību līdzekļu.

Apbalvojumu pasniegšanas ceremonija tradicionāli notiks valsts svētkos — 2016. gada 18. novembrī Rīgas pilī, kur Valsts prezidents Raimonds Vējonis saskaņā ar Ordeņu kapitula lēmumu kopumā piešķirs 62 augstākos valsts apbalvojumus — 18 Triju Zvaigžņu ordeņus, 10 Viestura ordeņus un 34 Atzinības krustus.

Ar Atzinības krustu apbalvo par izcilu tēvijas mīlestību un  sevišķiem nopelniem valsts, sabiedriskajā, kultūras, zinātnes, sporta un izglītības darbā. Par nopelniem uzskatāma uzticīga un uzcītīga kalpošana valsts vai pašvaldības dienestā, priekšzīmīga un godīga darba izpilde, ikviena sabiedriska kalpošana, tautas gara, pašdarbības un saimniecisko spēku attīstīšana.

RTU Komunikācijas un mārketinga departaments

28. oktobris, 2016 plkst. 12:01