Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

Studenti aicināti pieteikties sociālajai stipendijai «Studētgods»

18. septembris, 2023

Latvijas augstskolu pilna laika klātienes bakalaura un koledžas līmeņa studenti, kuri atbilst sociālās stipendijas «Studētgods» saņemšanas kritērijiem, līdz 20. septembrim var pieteikties stipendijai, izmantojot e-pakalpojumu «Studētgods». Stipendijas apmērs  ir palielināts  no 160 eiro uz 175 eiro mēnesī.

Stipendija «Studētgods» paredzēta Latvijas augstskolu visu kursu pilna laika klātienes bakalaura un koledžas līmeņa studentiem no daudzbērnu ģimenēm, ar I vai II grupas invaliditāti, kā arī bāreņiem un bez vecāku gādības palikušajiem jauniešiem līdz 25 gadu vecumam (ieskaitot). Lai pieteiktos stipendijai, nav nepieciešams iesniegt izziņu par daudzbērnu ģimenes statusu vai invaliditāti, jo ir nodrošināta datu apmaiņa starp institūcijām. Pirms pieteikšanās studentam vēlams arī pārliecināties, vai studējošā studiju dati ir savadīti Valsts izglītības informācijas sistēmā, e-pakalpojumā «Mani dati izglītības reģistros».

Stipendijas piešķiršanai izvirzīti vairāki nosacījumi. Centralizēto eksāmenu rezultātiem optimālajā līmenī  matemātikā jābūt ne zemākiem par 30% , bet latviešu valodā – ne zemākiem par 40%. Savukārt studiju laikā vidējai svērtajai atzīmei jābūt 6 un augstākai, studentam jābūt sekmīgam un bez akadēmiskajiem parādiem. Kritēriji tiek pārskatīti reizi semestrī. Visi nosacījumi lasāmi noteikumos par stipendijām.

Stipendijai var pieteikties reizi semestrī – rudenī līdz 20. septembrim un pavasarī līdz 20. februārim. Arī studentiem, kuri saņēmuši stipendiju iepriekšējā semestrī, jāpiesakās atkārtoti katru semestri.

Plašāka informācija par sociālo stipendiju «Studētgods».

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

18. septembris, 2023 plkst. 10:52