Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Parādīt izvēlni
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

RTU padomes priekšsēdētājs Andris Vanags «Dienas Biznesā» atklāj uzņēmējdarbības veiksmes atslēgu

20. decembris, 2023
.
.
.
RTU padomes priekšsēdētājs un AS «Sakret Holdings» padomes priekšsēdētājs Andris Vanags uzskata, ka uzņēmējam nekad nevajadzētu mest plinti krūmos un padoties pie pirmajām neveiksmēm, jo skaidrs, ka izaicinājumi būs jebkurā biznesā, taču tos ir jāmācās pārvarēt. Foto: Vitālijs Vinogradovs

«Uzņēmējam ir jābūt kā kaķim un vienmēr jāmāk nokrist uz četrām kājām,» portretējumā žurnālā «Dienas Bizness» 19. decembrī saka AS «Sakret Holdings» padomes priekšsēdētājs un Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) padomes priekšsēdētājs Andris Vanags.

Publikācijā viņš uzsver, ka biznesa veiksmes pamatā primāri ir mērķtiecība un spēja analizēt tirgu. «Tāpat noderīga īpašība uzņēmējdarbībā ir arī spēja pielāgoties. Mūsdienu pasaulē apstākļi mainās ļoti strauji, to lieliski parādīja arī pēdējie pāris gadi, tāpēc uzņēmējam ir jāspēj būt elastīgam, jāizvērtē situācijas un jāmainās līdzi laikiem,» publikācijā pauž A. Vanags. 

Viņš atklāj, ka bērnībā sapņojis kļūt par smagās automašīnas šoferi, taču, kad pienākuši vidusskolas gadi un par profesijas izvēli vajadzējis domāt nopietnāk, sapratis, ka auto vadīšana gan īsti nebūs tā lieta, ko viņš vēlētos darīt. «Mums bija spēcīgs ķīmijas skolotājs, kā rezultātā biju diezgan labi apguvis šo mācību priekšmetu, tāpēc 12. klasē sapratu, ka man ir jāstājas Rīgas Tehniskajā universitātē,» A. Vanags stāsta, kā izvēlējies studēt STEM jomā. RTU viņš ieguva gan bakalaura, gan inženiera un maģistra grādu ķīmijā, bet vairākus gadus pēc tam Biznesa augstskolā «Turība» – arī doktora grādu biznesa vadībā. 

Pēc augstskolas beigšanas viņš sāka strādāt Brocēnu cementa rūpnīcā, kur arī radās ideja par «Sakret» dibināšanu. «Es tur saskatīju reālu biznesa ideju. Iepazinos ar investoriem, un attīstījām šo lietu. Tā radās «Sakret»,» atceras A. Vanags. 

«Andris ir tāds ideāls rūpnieka tēls,» Vanagu raksturo Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes priekšsēdētājs Jānis Endziņš. Savukārt skolas biedrs un tagad – informācijas tehnoloģiju sistēmu administrators Uldis Auznieks saka – Andris ir ļoti mērķtiecīgs: «Atceros – kad vidusskolas laikos abi bijām iestājušies RTU sagatavošanas kursos, regulāri kopā braucām uz klātienes nodarbībām Rīgā un arī pildījām tur uzdotos mājasdarbus. Tie nebūt nebija viegli, taču jau tad Andris spēja mobilizēt visus spēkus un sasniegt maksimāli augstāko rezultātu.»

Pats A. Vanags uzskata, ka uzņēmējam nekad nevajadzētu mest plinti krūmos un padoties pie pirmajām neveiksmēm, jo skaidrs, ka izaicinājumi būs jebkurā biznesā, taču tos ir jāmācās pārvarēt. Viņš arī uzsver, ka biznesa veiksmes stāstā izšķiroša loma ir komandai: «Mēs, piemēram, savus mērķus un uzdevumus definējam kopā. Tas noteikti palīdz tos vieglāk sasniegt, jo mēs skaidri un gaiši zinām, kāpēc to darām. Turklāt mēs nebaidāmies no kļūdām. Kļūdās visi, taču no kļūdām ir jāmācās, un man ir prieks, ka mani darbinieki reizēm nebaidās norādīt arī uz manām kļūdām.»

«Nevajag mest plinti krūmos» («Dienas Bizness», 19.12.2023.) 

Informācija par rakstu

Raksta autors

RTU Sabiedrisko attiecību departaments

Publikācijas datums

20. decembris, 2023 plkst. 16:46

Līdzīgi raksti

Ziņu kategorijas

Jaunumi