Inženierekonomikas un vadības fakultāte
Inženierekonomikas un vadības fakultāte

IEVF profesore stažējas ASV Bufalo Universitātē

7. februāris, 2022

Inženierekonomikas un vadības fakultātes profesore Tatjana Tambovceva devusies uz Amerikas Savienotajām Valstīm, Ņujorkas štata Bufalo Universitāti, lai apgūtu jaunākās tendences un metodes informāciju tehnoloģiju kursu satura sagatavošanā un pasniegšanā.

2022. gada pavasara semestrī uz Bufalo Universitāti devušies 22 pasniedzēji no Rīgas Tehniskās universitātes (RTU), Latvijas Universitātes, Vidzemes Augstskolas, Rīgas Stradiņa universitātes, Latvijas Lauksaimniecības universitātes, Latvijas Kultūras Akadēmijas, Banku Augstskolas un Rēzeknes Tehnoloģiju Akadēmijas. Šī ir jau ceturtā pasniedzēju grupa, kas Bufalo Universitātē apgūs progresīvas digitālās kompetences un līderību pieredzējušo ASV pasniedzēju vadībā, iejūtoties pilna laika studiju grafikā. Eiropas Savienības fondu* projekta ietvaros Latvijas mācībspēkiem tiek nodrošināta iespēja uzlabot informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pasniegšanas kvalitāti Latvijā, nodrošinot akadēmiskā un zinātniskā personāla apmācības augsta līmeņa digitālo prasmju apguvei, un veicināt šo iegūto zināšanu pārnesi jauno speciālistu apmācībā.

Prof. Tambovceva novērtē šo iespēju, un domā, ka procesā iegūs daudz vērtīga: “Kopumā domāju, ka būs interesanti un varēs novērot dažādu pasniedzēju mācību metodes. Jāmācās būs ļoti daudz, jo katru nedēļu tiek uzdoti testi, uzdevumi. Atšķiras arī lekciju garums – dažas ir ļoti īsas, piemēram 50 minūtes, citas – 3 stundas.” Viņa kopā izvēlējusies apgūt piecus studiju kursus – Technical Communication, Technology and Innovation Management, Special Topics in Engineering Education, Sustainable Operations, Geography Seminar- Spatial Simulation. Arī brīvajam laikam tiek piedāvātas dažādas aktivitātes – dejas, sporta zāles, baseins, dažādi sporta veidi.

Programmas izveides ietvaros RTU nodrošina iespēju izvēlētiem pasniedzējiem studēt Ņujorkas štata Bufalo Universitātē kvalifikācijas paaugstināšanas nolūkā, apgūstot saturu, par ko  Rīgas Tehniskā Universitāte ar Bufalo Universitāti iepriekš vienojušās sadarbības līguma ietvaros. Pirmā pasniedzēju grupa digitālās kapacitātes celšanā šī projekta ietvaros uz ASV devās 2019. gadā, un kopā šobrīd Bufalo Universitātē zinības smēlušies jau 36 mācībspēki no Latvijas. Šī ERAF projekta īstenošana plānota līdz 2023. gadam.

Kvalifikācijas paaugstināšanas programmas ietvaros mācībspēki apguva jaunākās metodes IT kursu satura sagatavošanā un pasniegšanā. Studijas Bufalo Universitātē veicina prasmes studentu projektu vadībā un pārraudzībā, kā arī paplašina pētījumu un starpdisciplināru akadēmisko pieredzi. Īpašs uzsvars tika likts uz digitālā satura integrāciju citās jomās, tāpēc programmas ietvaros mācībspēkiem bija iespēja izvēlēties digitālos priekšmetus no vairāku fakultāšu/katedru piedāvājuma.

*Projekta nosaukums un finansējošais fonds: Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) projekts Nr. 1.1.1.5/18/I/008 “Atbalsts RTU starptautiskās sadarbības projektiem pētniecībā un inovācijās”