Būvniecības un mašīnzinību fakultāte
Būvniecības un mašīnzinību fakultāte

Iegūsti industriālā dizaina inženiera kvalifikāciju studējot profesionālā bakalaura programmā «Industriālais dizains»!

12. jūlijs, 2023

Industriālā dizaina programma sagatavo industriālā dizaina inženierus, kuri projektē un pilnveido industriālos izstrādājumus kā transportlīdzekļi, sadzīves tehnika, mašīnas un iekārtas, nelielas funkcionālas vides konstrukcijas, instrumenti, sīkrīki u.c. ierīces, radot produktus ar augstu pievienoto vērtību.

Industriālā dizaina programmā caur dizaina procesu tiek apzinātas vajadzības, izstrādājot vai pilnveidojot konceptuālu risinājumu. Risinājums ietver produkta arhitektūras elementus kā funkcionalitāti, ergonomiku, formveidi, materialitāti, estētiku. Lai sekmīgi izstrādātu produktu no tā idejas līdz tā ražošanas tehnoloģijas procesa izstrādei, nepieciešamas ļoti labas zināšanas eksaktajās zinībās, tehniskā un radošā domāšana, kā arī labas iemaņas zīmēšanā, vizualizācijā.

Dizaina kocepts

Skatīt studentu izstrādo darbu attēlus

Studiju procesa laikā tiek iegūtas teorētiskās un praktiskās zināšanas produktu un dizaina elementu projektēšanā un ražošanā. Projektēšanas procesā spēj izmantot tradicionālās un modernās datorizētās projektēšanas izgatavošanas tehnoloģijas un virsmu apdares iespējas un datorizēto aprēķinu sistēmas. Prototipēšanas un maketēšanas radošie uzdevumi palīdz labāk apgūt zināšanas un iegūt praktiskās iemaņas, dod iespēju eksperimentēt un testēt. Studiju procesa laikā ir sadarbība ar nozares uzņēmumiem. Papildus tiek apgūtas zināšanas Eiropas Savienības preču zīmju un Kopienas dizainparaugu reģistrācijas pieteikuma sagatavošanā.

Iegūstot industriālā dizaina inženiera kvalifikāciju ir iespēja turpināt studijas Rīgas Tehniskajā universitātē, Latvijas Mākslas akadēmijā, kā arī ar dizainu vai ražošanas procesu saistītās privātās vai ārzemju augstskolās.