RTU Liepāja
Parādīt izvēlni
RTU Liepāja

Zinātņu doktora grādu aizstāv Kaspars Vārpiņš

28. februāris
.
.
.
Foto: Kaspars Vārpiņš

Ceturtdien, 22. februārī, Liepājas Universitātes Izglītības zinātņu nozares promocijas padomē promocijas darbu par tēmu «Jauniešu drošības izpratnes un drošumspējas sekmēšana e-studiju vidē» izcili aizstāvēja Kaspars Vārpiņš un ieguva zinātnes doktora grādu (Ph. D) sociālajās zinātnēs izglītības zinātņu nozares apakšnozarē vispārīgā pedagoģija.

Darba vadītāja ir Liepājas Universitātes profesore Alīda Samusēviča, recenzenti – Liepājas Universitātes asociētā profesore Lāsma Latsone, Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas profesore Velta Ļubkina un RISEBA  profesore Lūcija Rutka.

Kaspara Vārpiņa pētījumā ir izstrādāti ieteikumi drošībai e-vidē risku mazināšanai – virtuālā pasaule ir ļoti bīstama, īpaši bērniem un jauniešiem, jāatzīst, ka  svarīgākais ir medijpratība un kritiskā domāšana. Promocijas darba recenzente profesore Velta Ļubkina atzīmēja: «Darbs ir izstrādāts ideāli, temats ir ļoti aktuāls. Mūsdienu vidē, pastāvot draudiem e-vidē, ir nepieciešams izstrādāt drošuma koncepciju – jauniešiem ir jābūt drošumspējai.»

Savukārt recenzente profesore Lūcija Rutka uzsver: «Pētījums ir būtisks ieguldījums pedagoģijas jomā arī Eiropas un pasaules līmenī. To var izmantot ne tikai pedagogi, bet visi interesenti – darbam ir liels praktiskais potenciāls.» Jāpiezīmē, ka tēmas izstrādē Kasparam Vārpiņam ir palīdzējusi pieredze pamatdarbā Liepājas pašvaldības policijas priekšnieka vietnieka amatā un darbs Baltijas jūras pilsētu savienības Drošas pilsētas komisijas priekšsēdētāja amatā.

Liepājas Universitātes rektore Dace Medne, sveicot zinātņu doktora grāda ieguvēju, teica: «Temats ir ļoti būtisks. Drošumspēja ir daļa no pilsoniskās kompetences, kas ir saistīta ar citām caurviju kompetencēm. Ceru, ka šis darbs tiks turpināts.»

Promocijas darba aizstāvēšanas laikā izvērtās zinātniska diskusija par e-vides drošību bērnu un jauniešu vidū, kā arī zinātņu doktors saņēma aicinājumu turpināt pētījumu, rakstot monogrāfiju par šo tēmu.

Kopīgot rakstu

Informācija par rakstu

Raksta autors

Simona Laiveniece

Publikācijas datums

28. februāris plkst. 15:59

Līdzīgi raksti

Jaunumi